Reklama

Świat

Premier Morawiecki na spotkaniu partii konserwatywnych podkreślał konieczność solidarności państw europejskich

PAP
Dodano: 29.01.2022
59545_41456296_41456287
Share
Udostępnij
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania partii konserwatywnych w Madrycie w sobotę mówił m.in. o zagrożeniach ze strony Rosji, podkreślał wagę suwerenności i solidarności państw europejskich – wynika z informacji PAP uzyskanych od uczestników spotkania.
Według relacji jednego z uczestników spotkania, premier Węgier Victor Orban w kontekście napięć między Rosją a Zachodem ocenił, że z Madrytu czy Paryża może trudniej dostrzec rozmiar niebezpieczeństwa, ale z perspektywy Węgier, Polski, czy państw bałtyckich jest to realne zagrożenie. "Liczę na pomoc wszystkich w deeskalacji sytuacji" – miał mówić Orban.
 
Z kolej szefowa francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen miała zaznaczyć że Unia stoi za bardzo z boku konfliktu z Rosją. I podkreślała że Francja chce doprowadzić do deeskalacji napięć na wschodniej flance NATO/UE.

"Potępiamy wszystkie działania, które mogą być zagrożeniem dla integralności terytorialnej suwerennych państw" – miała mówić Le Pen.
 
Lider organizującej spotkanie hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal poruszał m.in. temat energii. Hiszpański polityk miał podkreślać, że potrzebne jest – pozbawione ideologicznych uprzedzeń – porozumienie na rzecz taniej, zrównoważonej energii, w tym atomowej.
 
Holender Rob Roos mówił o wysokich cenach energii w Europie i – jak przekazało źródło PAP  – winił za to dyrektywy europejskie; wyraził opinie, że Fit for 55 jest szkodliwy.
 
Źródło PAP przekazało też, że Aurelian Pavelescu z Rumunii mówił o ataku upolitycznionych sędziów na polską i rumuńską konstytucję i o tym, że zagraża to stabilności Unii.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy