Reklama

Poznaj region

Czady i Biesy. Park tematyczny Tajemnicza Solina już otwarty!

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 24.07.2022
65276_solina
Share
Udostępnij
Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, który właśnie został otwarty dla turystów. Główne atrakcje odbywają się na Górze Jawor, gdzie można dotrzeć koleją gondolową podziwiając po drodze niezwykłe krajobrazy Bieszczadów. 
 
Goście odwiedzający soliński ośrodek mogą nie tylko zachwycać się krajobrazami Bieszczadów – podczas podróży koleją gondolową – ale również w Parku Tajemnicza Solina poznać historie i legendy związane z tym niezwykłym miejscem. Dzięki udostępnionej właśnie atrakcji turyści mogą przekonać się, że Bieszczady to tajemnicza i legendarna kraina. Goście ośrodka PKL Solina w udostępnionym właśnie parku mogą spędzić czas aktywnie, poznając w ciekawy i zabawny sposób historię oraz podania związane z regionem.

Park Tajemnicza Solina na Górze Jawor

– Powstanie parku tematycznego w Solinie wpisuje się w strategię rozwoju PKL. Tworzymy ofertę turystyczną nie tylko w ośrodkach w wyjątkowych lokalizacjach ale taką, która jest niepowtarzalna. Park Tajemnicza Solina jest kluczowym punktem podróży i sposobem na rodzinne odkrywanie tego regionu w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR – mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.
 
– Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie. Temat, który przybliżamy w Parku Tajemnicza Solina związany jest z bezpośrednio z regionem. To tutaj goście dowiedzą się o postaciach z bieszczadzkich legend. W Parku Tajemnicza Solina dzieci spotkają zabawne Czady. I właśnie historia i legendy Bieszczad są głównym bohaterem naszego Parku – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 
 
Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. PKL tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.
 
Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego  sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady.

Czady i Biesy na kolejce gondolowej w Solinie

Młodzi turyści w Osadzie Olbrzymów mogą zaobserwować pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. 
 
W Wiosce Czadów posłuchamy radosnych brzmień bębna, a także spotkamy wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra, który zatańcowuje wszystkich do upadłego!
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy