Reklama

Lifestyle

Żywność prosto od rolnika w Parku Papieskim

Alina Bosak
Dodano: 06.09.2023
Bazar w Parku Papieskim ma być organizowany na wzór Podkarpackiego Bazarku w Boguchwale. Fot. Facebook/PODR Boguchwała
Bazar w Parku Papieskim ma być organizowany na wzór Podkarpackiego Bazarku w Boguchwale. Fot. Facebook/PODR Boguchwała
Share
Udostępnij

Na przełomie września i października Rzeszów zamierza udostępnić rolnikom dwa nowe miejsca do handlowania żywnością. Ratusz chce zaprosić ich na targowisko przy ul. Dworaka oraz raz w miesiącu do Parku Papieskiego przy al. Armii Krajowej. To pomysł na stworzenie bazaru m.in. z ekologiczną żywnością podobnego do tego, który organizowany jest regularnie w Boguchwale.

W Rzeszowie handel warzywami i owocami prowadzony jest przede wszystkim na targowisku w rejonie hali targowej, u zbiegu ulic Targowej i 8 Marca. Popularne są także mniejsze, tzw. „zielone rynki”, m.in. przy ul. Staszica.

Chociaż zielonych stoisk nie brakuje w sklepach, moda na kupowanie „bezpośrednio od rolnika” nie zanikła, a nawet wydaje się odżywać. Stąd plany ratusza, by umożliwić handel płodami rolnymi w dwóch kolejnych miejscach. Pierwsze z nich to targowisko przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6-18. W tym celu zostaną wyznaczone specjalne miejsca.

Drugie miejsce to Park Papieski, przy którym także zostanie wskazane miejsce handlowe. Tutaj sprzedaż żywności będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone wcześniej soboty.

– Pomysł rozszerzenia handlu na te miejsca to nasza odpowiedź na propozycje mieszkańców miasta. Mam nadzieję, że formuła się sprawdzi i wpisze się na stałe w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Jak dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, rolnicy, którzy produkują ekologiczną żywność także prosili o umożliwienie im handlu w kolejnych lokalizacjach, aby mogli ze swoimi produktami wyjść szerzej do klientów.

Dlatego na bazie współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar, jak w sąsiedniej gminie. Dziękuję panu Robertowi Pieszczochowi, dyrektorowi PODR za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi – podsumowuje wiceprezydent Stachowska.

Handel w obu miejscach prawdopodobnie rozpocznie się na przełomie września i października.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy