Reklama

Lifestyle

Zimowy spacer ulicami Rzeszowa. W niedzielę

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.02.2024
Plac Farny w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Plac Farny w Rzeszowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W niedzielę, 4 lutego o godz. 12.00 Rzeszowskie Piwnice zapraszają na zimowy spacer znanymi ulicami i zakątkami Rzeszowa. Zbiórka przy Studni Miejskiej na Rynku, udział jest bezpłatny, a zimowe poznawanie miasta zajmie około 45 minut. O Rzeszowie opowiadał będzie Jakub Pawłowski.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to krótka przebieżka doskonale znanymi przez wszystkich rewirami ścisłego centrum miasta, poczynając od studni na rzeszowskim Rynku, przez jedną z najstarszych miejskich ulic Kościuszki, pod najstarszy istniejący zabytek Rzeszowa – kościół farny – a następnie przez legendarny deptak, czyli Paniagę, żeby zboczyć w jedną z ulic i przedostać się na Słowackiego, by z kolei stamtąd po raz kolejny udać się tuż pod rzeszowski Ratusz.

Historyczny spacer ulicami Rzeszowa

Trasa jest krótka, ale przebogata – znakomicie udokumentowana pod względem historycznym i ikonograficznym w postaci starej fotografii i pocztówek! Podczas spaceru będzie okazja poznać historię tych miejsc, niektórych budynków i tajemnic z nimi związanych, ludzi przed laty w nich mieszkających. Skonfrontować też, jak te miejsca zmieniały się na przestrzeni lat.

Zimowy Spacer Miejski przeznaczony jest przede wszystkim dla najmłodszych, którzy są zainteresowani rzeszowską historią i ciekawostkami, ale będą nim też zachwyceni starsi:  rodzice, dziadkowie, kuzyni, znajomi i przyjaciele. Tym bardziej warto wybrać się na niedzielną przechadzkę znanymi ulicami i zakątkami Rzeszowa z przewodnikiem, który na co dzień opowiada turystom o dziejach miasta w Rzeszowskich Piwnicach.

W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione na inny termin. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy