Reklama

Lifestyle

Fizjoterapia stacjonarna i ambulatoryjna DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej

Donum Corde
Dodano: 25.01.2023
71200_tyt-resizer-750q75
Share
Udostępnij
DONUM CORDE to najnowocześniejszy w południowo-wschodniej Polsce ośrodek rehabilitacyjny, wyposażony w zaawansowane technologie skutecznie wspierające proces powrotu do zdrowia.

Ośrodek został zaprojektowany i wyposażony w taki sposób, aby zapewnić pacjentom optymalne warunki do kontynuacji leczenia oraz procesu powrotu do sprawności. Nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowana kadra, to atuty, które pozwalają skrócić czas powrotu do sprawności i znacząco podnieść jego efektywność. Podczas turnusów rehabilitacyjnych pacjenci mają zapewniony indywidualny program rehabilitacji oraz komfortowe zakwaterowanie i profesjonalną całodobową opieką medyczną interdyscyplinarnego zespołu wraz z lekarzami konsultującymi w zakresie wąskiej specjalistki. 

W ośrodku DONUM CORDE prowadzimy m.in.:
Rehabilitację po urazach rdzenia kręgowego
Neurorehabilitację po urazach mózgu
Rehabilitację neurologiczną 
Rehabilitację ortopedyczną
Rehabilitację po przebytym COVID 19 
Rehabilitację u Pacjentów w nagłych sytuacjach, po nagłym zatrzymaniu krążenia 
Rehabilitację Pacjentów w śpiączce
Rehabilitację osób starszych

W terapii narządu ruchu stosujemy najnowocześniejsze zaawansowane urządzenia robotyczne, które pozwalają skrócić czas usprawniania i znacząco podnieść efektywność tego procesu takie jak: 

– Vibramoov – jest to urządzenie, które poprzez moduły wibracyjne umieszczone na ciele pacjenta stymuluje układ nerwowy za pomocą odczuć sensorycznych, występujących podczas naturalnego ruchu. W dyspozycji ośrodka jest VIBRAMOOV PRO i PHYSIO, który jest stosowany w szeroko pojętej terapii. 
 

 
– RoboGait – jest to stacjonarny robot wykorzystywany do reedukacji chodu, który wspomaga terapie osób po urazach rdzenia, udarach i urazach mózgu, ze stwardnieniem rozsianym oraz innymi schorzeniami neurologicznymi lub dysfunkcjami narządu ruchu.

– Egzoszkielet – bioniczny szkielet służący do terapii chodu oraz odtwarzania funkcji motorycznych u pacjentów z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych. Wyzwala naturalny chód z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami.
                               
– Pablo Tyrostations– to intuicyjny w obsłudze system podtrzymania ręki, zaprojektowany specjalnie dla osób ograniczoną siła w kończynach górnych. 
 

 
– Armeo Power– egzoszkielet do terapii kończyny górnej; jedyny dostępny rodzaj rehabilitacji wykorzystywanej w terapii robotycznej w Polsce! System nowoczesnego urządzenia pomaga pacjentowi wykonać swobodny ruch kończyną górną i rejestruje każdy zakres ruchu w stawie.

– Bieżnia Zebris jest to bieżnia rehabilitacyjna. Unikatowy zestaw pozwalający na obiektywną ocenę oraz trening chodu z zastępczą informacją zwrotną, na podstawie rejestrowanych sił reakcji podłoża

– Platforma stabilometryczna Alfa umożliwia zarówno ocenę, jak i trening równowagi pacjentów neurologicznych i ortopedycznych.. Ponadto przyspiesza ono rekonwalescencję po skręceniach i złamaniach stawu skokowego, kolanowego oraz zwichnięciach stawu biodrowego. 

– Stół do pionizacji ERIGO PRO stół pionizacyjny z funkcją kroczenia. Zapewnia się wczesną pionizację pacjenta z jednoczesną stymulacją fizjologicznego ruchu kroczenia. umożliwia cykliczne obciążenie oraz ruch nóg, przeciwdziałające negatywnym efektom długotrwałego leżenia.
 

 
– BTS Anymov to stół pionizacyjny z funkcją kroczenia BTS Anymov.  Nowoczesny, zrobotyzowany stół wykorzystywany do pionizacji.

Stoły pionizacvjne są wykorzystywane wśród Pacjentów w stanie ciężkim, gdzie rozpoczynają wczesną rehabilitację. Mechaniczna wentylacja czy śpiączka występująca u pacjenta nie jest przeszkodą w prowadzeniu tego typu terapii. Pacjenci z większą samodzielnością również są kwalifikowani do tego typu terapii, dostosowując wydolność i możliwości Pacjenta. 
 

 

Prowadzimy również rehabilitację w trybie ambulatoryjnym.

Pacjenci, korzystający z terapii w formie ambulatoryjnej mają możliwość skorzystania ze wszystkich innowacyjnych urządzeń dostępnych w ośrodku DONUM CORDE po uprzedniej diagnostyce. Zainteresowani korzystaniem z ambulatorium umawiani są w dogodnym terminie na diagnostykę wstępną z fizjoterapeutą specjalizującym się w danym zgłaszanym problemie zdrowotnym. Diagnostyka opiera się na zapoznaniu z problemem zdrowotnym Pacjenta oraz opracowaniu i dobraniu najlepszej metody terapii fizjoterapeutycznej. Do dyspozycji Pacjentów ambulatoryjnych dołączamy również możliwość terapii psychologicznej oraz neurologopedycznej.

Ośrodek wyposażony jest w kameralny basen, w którym istnieje również możliwość terapii indywidualnej z fizjoterapeutą stanowi to doskonałe uzupełnienie całej gamy metod rehabilitacyjnych, stosowanych w naszym ośrodku. Znajdujący się na wyposażeniu mobilny podnośnik pozwoli na korzystanie z basenu nawet osobom z poważnymi schorzeniami narządów ruchu.

W ośrodku DONUM CORDE istnieje przekonanie, że dbałość w indywidualny sposób o pacjenta, a także kompleksowe podejście przez cały zespół terapeutyczny, daje poczucie zaopiekowania się pacjentem tak, aby osiągnąć maksymalnie zamierzone efekty. 

tel. 508 276 074/ 517 226 993

DONUM CORDE
CENTRUM REHABILITACJI I OPIEKI MEDYCZNEJ  
Budy Głogowskie 835 B
36-060 Głogów Małopolski 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy