Reklama

Lifestyle

W niedzielę 32. Finał WOŚP na Rynku w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 26.01.2024
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Share
Udostępnij

Już w niedzielę, 28 stycznia 32. Finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra pod hasłem “Tu wszystko gra OK!”.  W organizację tej spektakularnej charytatywnej akcji włączają się tysiące sztabów w całej Polsce, a na Rynku w Rzeszowie od godz. 14.00 moc atrakcji. Na początek korowód wolontariuszy WOŚP przez centrum miasta, potem koncerty i atrakcje dla dzieci, nie zabraknie też żużlowców, morsów z Klubu „Sopelek” i psich przyjaciół z opiekunami ze Związku Kynologicznego. I jak zawsze o godz. 20.00 „światełko do nieba”.

W ramach 32. Finału WOŚP wolontariusze zbierają pieniądze na sprzęt dla dzieci i dorosłych z problemami płuc po pandemii COVID-19. Mottem finału jest hasło “Tu wszystko gra OK”. 

Finał WOŚP w Rzeszowie

W Rzeszowie gramy jak co roku z naszymi fantastycznymi wolontariuszami ze wszystkich sztabów, z Estrady Rzeszowskiej czy Rzeszowskich Piwnic. W 31. finale WOŚP w 2023r. udało się zebrać 243 259 387,25 złotych. W tym roku musimy pobić ten rekord – zachęca Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zachęca tym samym do udziału w aukcjach, które rozpoczął na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest ich póki co trzy. Wylicytować można:

  • Zdjęcie okrągłej kładki im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z autografami Jurka Owsiaka, Prezydenta Konrada Fijołka oraz fotografa Tadeusza Poźniaka
  • Piłka z autografem legendy polskiej piłki nożnej Jana Domarskiego, podpisana w trakcie Gali 670-lecia Miasta Rzeszowa
  • Żużlowy dzień z Prezydentem Miasta Rzeszowa – Konradem Fijołkiem

– Zachęcam również wszystkich do zajrzenia na strony pozostałych aukcji Sztabu WOŚP MDK Rzeszów. To m.in. sztuka, rękodzieło, vouchery na różne usługi, zabytkowa biżuteria, a nawet udział w finale konkursu Miss Województwa Podkarpackiego jako juror – dodaje Fijołek.

Do 32. Finału WOŚP dołączyła w tym roku także wojewoda podkarpacka, Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda przekazała na licytację: kask motocyklowy z autografami zawodników Texom Stali Rzeszów. Znajdziemy na nim m.in. podpisy Mistrza Świata – Nickiego Pedersena oraz krajowego lidera „żurawi” – Marcina Nowaka. Wylicytować będzie można także medal, jaki rzeszowscy zawodnicy otrzymali za ubiegłoroczne zwycięstwo w 2. lidze żużlowej, a tym samym, awans do 1 ligi. Trzeci z upominków to voucher na dowolny mecz żużlowy Texom Stali Rzeszów w nadchodzącym sezonie. Osoba, która go wylicytuje będzie mogła obejrzeć zawody ze strefy VIP, a po meczu spotka się z zawodnikami.

Jak przekonuje wojewoda Teresa Kubas-Hul, wybór upominków był przemyślany. – Żużel jest na Podkarpaciu niezwykle popularną dyscypliną sportu. Dlatego uznałam, że przedmioty związane z naszymi zawodnikami będą dla kibiców bardzo ciekawą propozycją. Gorąco zachęcam wszystkich do wsparcia tej wspaniałej akcji – dodaje Teresa Kubas-Hul.

Program 32. Finału WOŚP w Rzeszowie:

14.00 – korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek spod okrągłej kładki dla pieszych im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Towarzyszyć im będzie 21. Brygada Strzelców Podhalańskich.

14.00 – 18.00 Pokaz wozów bojowych 21. Brygada Strzelców Podhalańskich

Miejsce: ul. Słowackiego (na wysokości kamienicy nr 17a i ul. Matejki na wysokości restauracji Kuk Nuk)

14.00 – 18.00 płyta Rynku w Rzeszowie:

Żużlowcy Texom Stal Rzeszów

Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego

Związek Kynologiczny w Polsce oddział Rzeszów

Konna Straż Ochrony i Tradycji

Rzeszowski Klub Morsów Sopelek

Steel Roses MC Rzeszów

Pracownia Minecraft i Druku 3D (Centrum Młodzieży w Rzeszowie)

RDK – warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży

Warkoczykarnia

Mobilna Filharmonia

15.00 – 21.00 – koncerty: Billy Goats, Black Job, Bimbronauci, Pejdżer, Damian Ukeje, Kasia Popowska

20.00 – światełko do nieba – Labareda Laser&Led Show

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy