Reklama

Lifestyle

W Muzeum-Zamku „Noc Muzeów z… duchami”

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 27.04.2024
Fot. Archiwum Muzeum-Zamku w Łańcucie
Fot. Archiwum Muzeum-Zamku w Łańcucie
Share
Udostępnij

W czwartek, 2 maja Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Noc w Muzeum. To jedyne takie wydarzenie w roku, gdy ekspozycje udostępniane są nocną. W trakcie Nocy Muzeów będzie można zobaczyć reprezentacyjne wnętrza I piętra Zamku oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawna Ujeżdżalnia.

Tegoroczna edycja wydarzenia w szczególny sposób nawiązuje do 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W łańcuckim Muzeum dzięki dotacjom przeprowadzono szereg gruntownych prac remontowo-konserwatorskich i udostępniono nowe wystawy. Ujeżdżalnia jest jednym z przykładów wykorzystania funduszy europejskich. W d. Ujeżdżalni można obejrzeć blisko 50 pojazdów konnych z kolekcji zgromadzonej przez Muzeum po II wojnie światowej, w tym egzemplarz, którym miał podróżować Fryderyk Chopin. Jest też niewielki pojazd, do którego zaprzęgano kozy. Był przeznaczony dla dzieci.

Pokaz filmowy w Sali Balowej

Przed zamkiem na turystów czekać będą członkowie przemyskiego Stowarzyszenia „Damy i Huzary”, a w Sali Balowej odbędzie się pokaz filmu Braci Quay „Inventorium Śladów. Jan Potocki na Zamku w Łańcucie” (pokaz w cenie biletu wstępu).

Może cię zainteresować

Reklama

Organizatorzy wydarzenia zapraszają także do uczestniczenia w konkursie filmowym „Opowieści niesamowite 2”. Wystarczy nagrać krótką formę filmową i opublikować ją w mediach społecznościowych, z oznaczeniem oficjalnych kanałów Muzeum.

Kiedy Noc Muzeów w Łańcucie

Noc Muzeów potrwa od godz. 18.00 do 23.00 (ostatnie wejście na ekspozycje o 22.00) Zwiedzanie odbędzie się bez przewodników i audioprzewodników. Bilety w cenie 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy) do kupienia w Zamku i d. Ujeżdżalni. Jeden bilet upoważnia do obejrzenia jednej ekspozycji. Wejściówki będą dostępne wyłącznie w dniu wydarzenia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy