Reklama

Lifestyle

Sylwester z szampanem w teatrze, albo w kinie

Aneta Gieroń
Dodano: 28.12.2023
Aneta Adamska-Szukała, założycielka Teatru Przedmieście. Fot. Tadeusz Poźniak
Aneta Adamska-Szukała, założycielka Teatru Przedmieście. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Kto nie jest entuzjastą sylwestrowych bali, Nowy Rok może powitać w teatrze, albo w kinie, gdzie wspaniałej atmosfery i lampki szampana na pewno nie zabraknie.

W sylwestrowym klimacie już w sobotę, 30 grudnia zaprasza Teatr Bo Tak. Świetna komedia „Szczęściarze” według tekstu Tadeusza Kuty i w reżyserii Marka Kępińskiego o godz. 15.30 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Bilety w cenie 60/70 zł. Rezerwacja –  tel. 790 44 66 00.

Sylwester ze Szczęściarzami w Teatrze Bo Tak

Do łez was rozbawi stare, dobre małżeństwo Niuńci i Bola z ponad 30-letnim stażem, które wiedzie przewidywalne, wręcz nudne życie, pełne rutyny i przyzwyczajeń, by z dnia na dzień wpaść w wir niespodziewanych zdarzeń. Nagle codzienność, w której Niuńcia – grana przez Mariolę Łabno-Flaumenhaft – idealna pani domu żyjąca w zaplanowanym przez siebie świecie, gdzie czas dzieli między wizyty u kosmetyczki, lekarza, ploteczki z koleżankami, potajemne spotkania z księdzem Stefanem, a dla rozrywki przestawiająca meble w kuchni i łazience, może się brutalnie skończyć – Bolo przechodzi na emeryturę. „Jak dalej żyć?” pyta przerażona Niuńcia w rozmowie z przyjaciółką Wandeczką. A było tak pięknie, spokojnie, według ustalonego schematu, z rana pożegnanie z mężusiem, kanapka do pracy, całus na drogę i wolność! 

Toast na Nowy Rok w Teatrze Przedmieście

Na Sylwestra w teatrze zaprasza także Teatr Przedmieście, który w niedzielę, 31 grudnia od godz. 20.00 wita gości, na 20.30 zaplanowano spektakl „Kiedyś Ci opowiem…” w reżyserii Anety Adamskiej- Szukała, a po nim poczęstunek, wspaniała zabawa, o północy szampan i życzenia noworoczne. Niewykluczone tańce do białego rana, jak to już w przeszłości bywało. Koszt – 210 zł od osoby. Rezerwacje i zapisy: tel. 667 714 730.

„Kiedyś Ci opowiem…” to spektakl o sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji, o mocy opowieści, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nadaje sens istnienia. Jest to także sztuka o radości i afirmacji życia, które każdego dnia potrafi nas zaskoczyć, ale też zachwycić.

Na “Don Kichota” wyreżyserowanego przez Waldemara Wolańskiego w sylwestrowy wieczór zaprasza Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Spektakle i wspólne toasty o godz. 18.00 i 21.30 w cenie 140 zł od osoby.

Don Kichot na Sylwestra w Teatrze Siemaszkowej

 Kto nie widział jeszcze tego przedstawienia, warto powitać z nim Nowy Rok. Jak opisuje Waldemar Wolański: „Don Kichot” Miguela de Cervantesa y Saavedry to tekst, który ma 400 lat. Wydawałoby się, że po tym czasie powinien być archaiczny, tymczasem okazuje się, że to jedna z 3-4 książek najczęściej tłumaczonych i drukowanych na świecie. Co takiego fascynującego jest w opowieści o błędnym rycerzu? Okazuje się, że temat poruszony przez Cervantesa, trochę wbrew jemu samemu, w dalszym ciągu jest aktualny. Książka powstawała jako satyra na eposy rycerskie, natomiast przez lata stała się synonimem pogoni za marzeniami. Pogoni za własną tożsamością, za czymś, co jest prawdziwie. Tak często w codziennym życiu dajemy się ustawić w szeregu, zostajemy zanonimizowani. Czujemy to także dziś, wiele rzeczy nas przytłacza – przez to, co się dzieje wokół, przez pospieszny rytm codzienności. Często zapominamy o tym, że można tęsknić, kochać, marzyć o czymś większym niż codzienność. O tym jest też wspomniane przedstawienie.

Filmowy Sylwester w Zorzy w Rzeszowie

Miłośników X Muzy na pewno zachwyci Filmowy Sylwester w kinie Zorza w Rzeszowie. Początek o godz. 20.00 przedpremierowym pokazem filmu „Kos”. Następnie o godz. 22.15 rewelacyjna francuska komedia „Będzie lepiej”. A po północy, około 00.20 Zorza zaprosi na kontynuację kultowej polskiej komedii sensacyjnej „Fuks 2”.

Oczywiście o północy wspólne powitanie Nowego Roku lampką szampana oraz drobnym poczęstunkiem. Bilety na pojedyncze seanse w cenie 30 zł, karnet na całość – 80 zł (do kupienia tylko w kasie kina Zorza).

20.00 Przedpremiera: Kos

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie

22.15 Przedpremiera: Będzie lepiej

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich “Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo.

00.20 Przedpremiera: Fuks 2

Maciek jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa i jeszcze większa miłość.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy