Reklama

Kraków

Rozświetlacz do twarzy i bronzer – jak stosować, by uzyskać naturalny efekt?

Materiał Partnera
Dodano: 26.09.2023
make-up-artist-applying-professional-make-up-beautiful-young-woman-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Zarówno rozświetlacz do twarzy, jak i bronzery do twarzy do kosmetyki, dzięki którym można zamaskować pewne mankamenty i uwydatnić urodę. Kluczem do sukcesu jest jednak właściwy ich dobór, a także prawidłowa aplikacja. W jaki sposób wybrać rozświetlacz i puder brązujący? Jak je stosować, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt?

Rozświetlacz do twarzy – jakie ma działanie?

Możesz liczyć na efekt promiennej cery, wybierając rozświetlacze do twarzy. Należą one do jednych z najbardziej lubianych kosmetyków. To właśnie za pomocą rozświetlacza można bowiem sprawić, że skóra będzie wyglądała tak, jakby była subtelnie muśnięta słońcem.

Atutem rozświetlaczy jest również możliwość stosowania w różnych miejscach na skórze. Najczęściej nakłada się je na kości jarzmowe, powyżej kości policzkowych. Aplikacja kosmetyku pod łukiem brwiowym daje efekt wyrazistszego oka. W ten sposób można także lekko wymodelować brwi. Rozświetlacz bywa chętnie stosowany na łuku kupidyna, bo w ten sposób można liczyć na optycznie powiększone usta.

Bronzery i pudry brązujące – maskowanie i wyszczuplanie

Inne zadanie mają bronzery i pudry brązujące. W przypadku tych kosmetyków liczy się precyzyjne konturowanie. Ten element makijażu odpowiada za maskowanie pewnych niedoskonałości twarzy, a nawet zmianę jej kształtu. Bronzer czy puder brązujący zastosowany na kościach policzkowych wpływa na efekt wyszczuplenia twarzy.

Bronzery dodatkowo nadają złocistego, świetlistego efektu. Skóra wygląda na opaloną, odmłodzoną, a twarz na wypoczętą niczym po urlopie.

Rozświetlacz do twarzy – czym się kierować podczas wybierania?

Rozświetlacze występują w różnych odcieniach, ale najczęściej są to kolory złote i srebrne. Złoty rozświetlacz to klasyka, która pasuje do osób o skórze o ciepłej tonacji. Z kolei srebrny rozświetlacz lepiej sprawdzi się w przypadku cery o chłodnej tonacji.

Dobry rozświetlacz, czyli jaki?

Najlepszy rozświetlacz to ten, który zostaje dopasowany do indywidualnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na jego formę. Dostępne są rozświetlacze w płynie, pudrze, sztyfcie lub kremie. Produkt w sztyfcie łatwo się nakłada – wystarczy bardzo delikatnie musnąć nim wybrane partie ciała.

Płynny rozświetlacz należy dozować bardzo delikatnie, palcami bądź korzystając z gąbeczki do makijażu. Rozświetlacz w kremie wklepuje się opuszkami palców, a ten w pudrze najlepiej jest nakładać pędzlem.

Bronzery do twarzy – jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Najlepsze bronzery to kosmetyki o tonacji podobnej do tej, jaką ma skóra. Ewentualnie można wybrać kosmetyk o jeden ton ciemniejszy. Zastosowanie tak dobranego bronzera pozwoli uzyskać efekt złocistej opalenizny. Produkt ten można nakładać zarówno pędzlem, jak i gąbeczką do makijażu.

Postaw na rozświetlacze i bronzery, za sprawą których wykończysz makijaż, a także sprawisz, że na twarzy zostaną uwydatnione wybrane miejsca, jednocześnie uda się zamaskować niedoskonałości lub zmienić postrzeganie całej twarzy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy