Reklama

Lifestyle

Zimowe ferie w ciepłych krajach lub z rodziną na nartach

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 08.01.2016
24126_Alpy
Share
Udostępnij
Ciepłe kraje: Wyspy Kanaryjskie, zwłaszcza Teneryfa i Fuerteventura oraz Maroko, dalekie kierunki: Karaiby i kraje azjatyckie, a także rodzinne wyjazdy na narty do Włoch, Austrii i do Zakopanego – to najpopularniejsze kierunki wyjazdów na zbliżające się ferie zimowe.
 
Rezerwacje na wyjazdy na ferie zimowe rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. – Ferie zimowe są w konkretnym terminie, więc jeśli ktoś chce zaplanować dobry wyjazd, musi liczyć się z tym, że rezerwować trzeba jak najwcześniej – słyszymy w rzeszowskim Centrum Usług Turystycznych. – Oczywiście, są jeszcze dostępne oferty last minute, więc nadal można kupić jakąś atrakcyjną ofertę.
 
Zdaniem sprzedawców CUT-u, największą popularnością cieszą się wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie – na Tenereyfę i Fuerteventurę oraz do Maroko. Modne są także wczasy na Karaibach i w krajach azjatyckich. Dużo mniejszą popularnością cieszą się oblegane kiedyś wyjazdy do Egiptu. Wiele osób decyduje się również na rodzinne wyjazdy narciarskie do Włoch i Austrii.

Z kolei rzeszowskie Biuro Turystyki Barbara Travel odnotowuje spadek zainteresowania klientów wyjazdami na narty w Alpy. Większą popularnością cieszyły się tu rezerwacje do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej, około dwa razy tańsze od zagranicznych wyjazdów na narty, co w przypadku wielu klientów przesądza o miejscu zimowego wypoczynku. – Oczywiście, mamy jeszcze dostępne oferty na ferie, nadal można rezerwować wyjazd – przyznaje pracownica „Barbara Travel”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy