Reklama

Lifestyle

W weekend wejście do Zamku w Łańcucie za złotówkę

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 09.05.2023
73894_zamek
Share
Udostępnij
W najbliższy weekend, 12-14 maja Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Organizowane są one w Polsce już po raz dziesiąty i towarzyszą im specjalne promocje i atrakcje w miejscach wybudowanych lub wyremontowanych z pomocą budżetu Unii Europejskiej. W Łańcucie II piętro Zamku lub Łaźnie Zamkowe będzie można zwiedzić kupując bilet za 1 zł.
 
Tegoroczny tytuł łańcuckiego wydarzenia to „Muzeum – Zamek w Łańcucie: odkryj domowe oblicze zamkowego życia i zobacz ordynackie spa z początku XX w.” W trakcie wydarzenia będzie można zwiedzić II piętro Zamku oraz Łaźnie Zamkowe w ramach promocyjnego biletu, w cenie 1 zł/os. za każdą z tych ekspozycji.

II piętro i piwnice

Wnętrza II piętra ukazują specyfikę codziennego życia i w znaczący sposób różnią się od sal I piętra zamku. Na II piętrze turyści odnajdą np. apartamenty dla pozostałych gości oraz pokoje dla służby. Wnętrza na tej kondygnacji są bardziej „przytulne” i „domowe”.
 
W piwnicach rezydencji mieszczą się Łaźnie Zamkowe ˗ unikatowa w skali kraju atrakcja. Przed II wojną światową było to miejsce niezwykle nowoczesne jak na tamte czasy. Ordynackim spa zachwycali się goście rezydencji. Łaźnie Zamkowe służyły nie tylko nowoczesnemu, luksusowemu wypoczynkowi, ale także posiadały walory lecznicze.
 
Po wojnie w Łaźniach Zamkowych zlikwidowano instalacje, pozbawiając tym samym Muzeum i turystów jednego z ciekawszych miejsc. Odtworzenie i udostepnienie zwiedzającym historycznych Łaźni Zamkowych, było możliwe dzięki realizacji unijnego projektu, dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Bilet w Maneżu obok parku

W czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich, wejściówki na ekspozycję II piętra Zamku oraz do Łaźni Zamkowych, będzie można nabyć w Kasach Biletowych w budynku Maneż (ul. 3-go Maja 10).

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To 10. odsłona wydarzenia, które jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Akcja pozwala na bliższe poznanie różnorodności projektów, realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy