Reklama

Lifestyle

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.04.2023
73611_zielone
Share
Udostępnij
Na osiedlu Przybyszówka, przy ul. Dębickiej  powstanie rodzinny mini park. To kolejna zielona inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 
 
Park powstanie w sąsiedztwie znajdującego się przy ul. Dębickiej placu zabaw. Istniejąca zieleń zostanie wzbogacona o nasadzenia dodatkowych drzew, krzewów, róż, traw ozdobnych i łąki kwietnej. Na terenie parku pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń zostanie doświetlona przy wykorzystaniu lamp solarnych, powstaną także alejki spacerowe. 

– Umowa z wykonawcą jest już podpisana, park będzie gotowy za trzy miesiące. Koszt realizacji tej inwestycji to prawie 299 tys. zł – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Zielona przestrzeń na os. Przybyszówka wybrana została do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 
 
Mini park na os. Przybyszówka jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną w Rzeszowie. W ubiegłym roku ogrody kieszonkowe powstały m.in. na os. Nowe Miasto, przy al. Sikorskiego, przy ul. Kurpiowskiej. W tym, oprócz ul. Dębickiej, ogród kieszonkowy powstanie przy ul. Sportowej. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy