Reklama

Lifestyle

Tomek Michniewicz w Centrum Ursa Maior

Aneta Gieroń
Dodano: 05.08.2014
14061_Michniewicz_1
Share
Udostępnij
W sobotę, 9 sierpnia o godz. 16 w  Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem – dziennikarzem, reportażystą, fotografem, organizatorem wypraw i ekspedycji, aktywistą. Tomek Michniewicz zaprezentuje zdjęcia z wyprawy do Kamerunu, w dorzecze Dja, do osiedli Pigmejów Baka w równikowej dżungli. Spotkanie jest biletowane, cena 25 zł od osoby, ale w cenie oprócz wieczoru pełnego podróży także jedno piwo od Piwowarki Agi.

Baka to jedna z ostatnich środkowoafrykańskich grup etnicznych, nazywana „Ludźmi Lasu”, dla których dżungla jest środowiskiem naturalnym. Są nomadami, myśliwymi, żyją w szałasach w środku lasu. Wyprawa Michniewicza miała na celu poznanie ich wierzeń i systemu społecznego, ale przede wszystkim spotkanie z absolutnymi mistrzami survivalu w lesie.

Wyprawa podróżnika do Kamerunu została nominowana do Kolosów, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w kraju. Była też częścią projektu „Swoją Drogą”, w którym Tomek Michniewicz zabierał kilka osób w różne miejsca na świecie, by mogły spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Między innymi do dżungli zabrał księgowego z korporacji.
 
Sam Michniewicz, to autor trzech bardzo dobrych reportaży książkowych: „Samsara”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” i „Swoją drogą”. Autor programu „Inny świat” w telewizji TTV, audycji „Trójka Przekracza Granice” w Trójce i „Reszta świata” w Jedynce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy