Reklama

Lifestyle

Wizz Air ogłosił loty z Jasionki do Rzymu

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 24.02.2023
71911_samolot
Share
Udostępnij
Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air otwierają całoroczne połączenie z lotniska Rzeszów-Jasionka do Rzymu. Do Wiecznego Miasta  będzie można  polecieć dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot 10 czerwca. 
 
– Zapowiadaliśmy uruchomienie włoskiego kierunku i mam przyjemność ogłosić, że Wizz Air będzie operować na nowej trasie ze stolicy Podkarpacia do Rzymu. To oznacza kontynuację naszej dobrej współpracy z węgierskim przewoźnikiem. Będzie to połączenie całoroczne, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Godziny połączeń

Samoloty Wizz Air będą startować z lotniska w Fiumicino o 18.20, w Jasionce wylądują o 20.35. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 21.10, by na lotnisku w Rzymie być o 23.35. 

Fiumicino to główny i największy port lotniczy Włoch, zlokalizowany około 35 kilometrów od historycznego centrum miasta. Można do niego łatwo dojechać autostradą A91 oraz za pomocą autobusów i pociągu Leonardo Express, kursującego dwa razy na godzinę z peronu lotniskowego. 

Można złowić bilet za 99 zł

Z Jasionki do stolicy Italii latać będą Airbusy A321neo. To wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład 239 pasażerów. Bilety, których ceny rozpoczynają się od 99 zł, są już dostępne na wizzair.com. 
 
– Ogłoszone dzisiaj połączenie dostarczy jeszcze więcej możliwości bezpiecznego podróżowania z Polski, gdzie będzie do wyboru łącznie 179 tras. Ten kierunek obsługiwać będzie najbardziej przyjazny dla środowiska samolot A321neo – dodaje Tamara Nikiforova, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy