Reklama

Lifestyle

Bożonarodzeniowe lampiony już oświetlają ulice Rzeszowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 02.12.2022
69515_5k4a4737
Share
Udostępnij
W czwartek, 1 grudnia na ulicach i skwerach Rzeszowa zaświeciło się większość bożonarodzeniowych lampionów. W sobotę na Rynku staruje Świąteczne Miasteczko i wtedy też wszystkie iluminacje pojawią się w samym sercu miasta. W tym roku będą one zdobiły Rzeszów o dwa tygodnie krócej niż w ubiegłych latach.
 
Świetlne dekoracje zdobią nie tylko Rynek ale także deptaki: ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzką, place i ronda. Przy ratuszu stanęła choinka na ponad 16 metrów wysoka i ozdobiona złotymi i srebrnymi bombkami, a obok podświetlana karuzela z siedziskami w formie łabędzi. Cały Rynek rozbłyśnie jednak dopiero w sobotę, 3 grudnia.
 
Latarnie znajdujące się na ulicach Kościuszki i Mickiewicza zdobią podświetlane rozety w kolorze złotym, ulicę Grunwaldzką rozświetlają złote stroiki z „płonącą świecą”, na ul. 3 Maja dekoracje mają kształt ostrokrzewu ozdobionego bombkami. Na skwerze Górskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Słowackiego i Króla Kazimierza zaświecą dwa renifery. Tradycyjnie już wjeżdżających do Rzeszowa od strony Warszawy i Lublina wita świetlny napis „Rzeszów” wzbogacony o akcenty świąteczne – choinki i jelonki.  
 
W sobotę, 3 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko. Na rzeszowskim Rynku pojawi się domek Mikołaja, będzie jarmark z rękodziełem i świątecznym jadłem, snowtubing, koło młyńskie oraz mnóstwo warsztatów dla najmłodszych, koncertów, wieczorów z DJ-em. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy