Reklama

Lifestyle

5-milionowy pasażer Ryanaira na lotnisku w Jasionce!

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.11.2022
69430_lot
Share
Udostępnij
We wtorek na lotnisku w Jasionce odprawiono 5-milionowego pasażera linii Ryanair. Jubileuszowym pasażerem okazał się Maciej Pyra, mieszkaniec Jarosławia, który do Londynu leciał z rodziną, by odwiedzić mieszkającego tam ojca oraz znajomych. Wielka Brytania jest tym bardziej bliska, że przez 10 lat tam pracował. Pasażer z Jarosławia otrzymał od linii lotniczej voucher na dwa bilety z i do Rzeszowa w dowolnym kierunku obsługiwanym przez Ryanair.
 
Z okazji obsłużenia 5-milionowego podróżnego wszyscy uczestnicy poniedziałkowego rejsu nr FR2137 z Rzeszowa do Londynu zostali poczęstowani okolicznościowym tortem. 
 
– Mam nadzieję, że kolejne miliony pasażerów Ryanaira na naszym lotnisku będziemy odliczać jeszcze szybciej. Regularnie prowadzimy z przewoźnikiem rozmowy o uruchomieniu nowych, atrakcyjnych połączeń – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Największy niskokosztowy przewoźnik w Europie zadebiutował w Rzeszowie w 2005 roku połączeniem do Londynu Stansted, w następnych latach poszerzał ofertę o kolejne zagraniczne destynacje. Najwięcej osób w samolotach Ryanaira (433 tys.) podróżowało z i do Rzeszowa w 2018 roku.

Loty Ryanaira z lotniska w Jasionce

W sezonie zimowym 2022/23 irlandzki przewoźnik oferuje z Rzeszowa loty na sześciu trasach: Londyn Stansted (codziennie), Dublin (trzy razy w tygodniu) oraz Londyn Luton, Manchester, Bristol i East Midlands (po dwa razy w tygodniu). Natomiast od czerwca do września 2023 r. dodatkowo będzie latał też do Zadaru.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy