Reklama

Lifestyle

Są już bilety na 14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy!

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 15.10.2022
68037_awajrak
Share
Udostępnij
14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata już od 4 do 6 listopada w Rzeszowie. Wydarzenie po raz pierwszy zagości w Kinie Zorza. To będzie wyjątkowa edycja, bo po dwóch wirtualnych odsłonach impreza w końcu wraca do swojej tradycyjnej formy. Będzie to czas spotkań, wspólnego słuchania, oglądania, rozmów i dyskusji. Do miasta zjadą się podróżnicy, globtroterzy i obieżyświaty z różnych stron kraju i nie tylko. Podczas trzech festiwalowych dni widzowie przeniosą się w cudowne miejsca, usłyszą mnóstwo anegdot i otrzymają praktyczne wskazówki, które będą pomocne w planowaniu własnych wojaży po świecie. Na scenie, ekranie i korytarzach będą krążyć kultury świata. 

Święto podróżników rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 pokazem filmu Godspeed, Los Polacos w reż. Adama Nawrota, opowiadającym o losach historycznej wyprawy Canoandes ‘79. Tuż przed seansem na otwarcie Festiwalu na ekranie pojawi się jeden z głównych bohaterów dokumentalnej produkcji – Piotr Chmieliński, który pochodzi z Rzeszowa i jest Obywatelem Honorowym Miasta.

Łukasz Czepiela na festiwalu podróżniczym w Rzeszowie

Kolejnym rzeszowskim akcentem w programie jest mistrz świata Redbull Air Race – Łukasz Czepiela, który także pochodzi ze stolicy Podkarpacia i właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze lotnicze kroki. 
 
Podczas piątkowego wieczoru będzie też spotkanie przedpremierowe wokół książki Adama Wajraka „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” oraz wystąpienie Joanny Pajkowskiej – pierwszej Polki, która samotnie odbyła rejs dookoła świata. 

W sobotę uczestnicy wspólnie z Adamem Jarniewskim będą odkrywać Grenlandię. Natomiast Kasia i Łukasz Gawlas z kanału PodróżoVanie przybliżą uroki życia w drodze i vanie. 

Niedziela upłynie na opowieściach m.in. Marii Garus – solo rowerem z Alaski do Argentyny i Marka Niedźwieckiego – Australijczyk. 
 
Impreza startuje w piątek 4 listopada o godzinie 17:00 i potrwa do niedzieli 6 listopada do godziny 21:00. 3 dni, 12 inspirujących spotkań, 2 pokazy niesamowitych filmów i setki miłośników podróżowania i obywateli świata. Bilety dostępne na: www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/bilety/. Sprzedaż potrwa do wyczerpania limitu miejsc.
 
14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa – Konrada Fijołka.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kalejdoskoppodrozniczy.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy