Reklama

Lifestyle

97 tys. pasażerów na lotnisku Rzeszów-Jasionka w lipcu. Nowy rekord

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 05.08.2022
65530_lot
Share
Udostępnij
Prawie 97 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z usług lotniska Rzeszów-Jasionka. To o 14 proc. więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, czyli w sierpniu 2019 roku. Dodatkowe operacje lotnicze związane ze wsparciem dla Ukrainy miały ogromny wpływ na rekordowy wynik.
 
Wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi: Ryanair i Wizzair (łącznie prawie 45 procent). Blisko 24  tys. podróżnych, którzy skorzystali z oferty PLL LOT (7 kierunków krajowych i zagranicznych), wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku.
 
Do najpopularniejszych kierunków należą: Warszawa (18 tys.) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya; z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.
 
Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo.

– Wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy