Reklama

Lifestyle

Teatr “Przedmieście” organizuje kurs teatralny dla dzieci i dorosłych

Alina Bosak
Dodano: 01.09.2020
51488_radio
Share
Udostępnij
Teatr „Przedmieście” w Rzeszowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na roczny kurs teatralny. Spotkanie organizacyjne i zapisy już 3 września, o godz. 18.00, w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie.
 
Teatr „Przedmieście” powstał w 2001 roku z inicjatywy Anety Adamskiej i jest teatrem autorskim. Od dziesięciu lat posiada własna scenę Rzeszowie, na której działa niezależnie i wystawia regularnie swoje spektakle. To sztuki autorskie oraz przedstawienia inspirowane dziełami literatury polskiej i światowej, wśród nich: „Opowieść”, „Obietnica”, „Święto”, „Tchnienie”, „Dybuk Rzeszowski”, „Podróż”, „Circus Paradise”, „Ostatnie rozdanie”, „Teatr Cudów”, ”Kroniki podwórkowe”, „Faust” oraz dwie koprodukcje z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble: „Za szafą” i „Pierwszy”, które były oklaskiwane na scenach w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Słowacja, Gruzja, Ukraina, Bułgaria). Ostania premiera to „Otello tonight!” z 2020 roku. 
 
Rzeszowski teatr wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany na festiwalach teatralnych w Polsce i Europie. Współpracuje również z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble, Theater Frankfurt, Accademią Internatzionale dell’ Attore z Rzymu, Studio Novecento z Mediolanu, Forn de Teatre Pa‘tothom z Barcelony i Stowarzyszeniem Processus – Le Retour d‘Ulysse z Paryża oraz licznymi instytucjami i teatrami w Polsce. Inicjuje i organizuje różnorodne wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Są to m. in.: wydarzenie naukowo- artystyczne „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor”, Festiwal Teatralny „Buda Jarmarczna”, Letnie Spotkania Teatralne ”Kołowrotek”, Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne, warsztaty dla pań „Ścieżki kobiet”, a także prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
Zapisy na kurs teatralny w roku szkolnym 2020/2021 odbędą się w czwartek, 3 września br. Zajęcia obejmują: trening fizyczny aktora, ruch sceniczny, ćwiczenia oddechowo-dykcyjne, interpretację tekstu (wiersz, proza) oraz pracę z rytmem, muzyką i dynamiką. Uczestnicy kursu spróbują swoich sił w etiudach, improwizacjach scenicznych. Zaplanowano również: ćwiczenia fonacyjne, emisję głosu, indywidualne konsultacje logopedyczne, a dla starszych grup warsztaty z zaproszonymi reżyserami, aktorami oraz wykłady z wiedzy o teatrze. Kursanci przygotują i zaprezentują przedstawienie teatralne.
 
Kurs prowadzą: Aneta Adamska-Szukała i Maciej Szukała. Więcej informacji na stronie Teatru „Przedmieście”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy