Reklama

Lifestyle

Źródła Pamięci w Rzeszowie znów się nie odbędą! Powodem koronawirus

Alina Bosak
Dodano: 05.03.2020
FOT. PATRYK OGORZALEK / POGOIMAGES.COM
Share
Udostępnij
W tamtym roku zabrakło pieniędzy w budżecie miasta, w tym – na świecie pojawił się koronawirus. Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor” od dwóch lat „nie ma szczęścia. Znów nie odbędzie się w planowanym terminie, czyli pod koniec marca. Został odwołany podobnie jak inne masowe imprezy organizowane przez miasto.  
 
„Z przykrością informujemy, że festiwal Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor 2020, który miał się odbyć w dniach 25-28 marca br. zostaje ODWOŁANY! Powodem takiej decyzji jest zagrożenie koronawirusem i jego potencjalne rozprzestrzenianie się na terenie kraju”, informuje na stronie Teatr Przedmieście, współorganizator Festiwalu. Dalej w oświadczeniu czytamy, że to efekt decyzji prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, który już 28 lutego br., jeszcze przed potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce odwołała wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa. 
 
A właśnie Miasto Rzeszów i Teatr Maska są organizatorami festiwalu. Z tego samego powodu są również anulowane do odwołania wszystkie spektakle w Teatrze Maska w Rzeszowie. 
 
– Festiwal zostanie przełożony na inny termin. Jeszcze go ustalamy, jednak założenia są takie, że będzie to w tym roku, ale na pewno nie przed wakacjami – mówi Aneta Adamska. – Zobaczymy, czy uda się zaprosić tych artystów, którzy zarezerwowali dla nas terminy na marzec. Zamiany w programie na pewno będą.
 
W Rzeszowie miała wystąpić m.in. Irena Jun, Teatr Malabar Hotel, Teatr Kana ze Szczecina i Arti Grabowski. Przewidziano także debaty i promocję książki Krzysztofa Pleśniarowicza.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy