Reklama

Lifestyle

Targi zdrowia i urody w G2A Arenie w Jasionce. Wszystko, co najlepsze dla duszy i ciała!

Natalia Chrapek
Dodano: 12.10.2019
47490_zdrowie
Share
Udostępnij
Bezpłatne porady dietetyków, kardiologów, trenerów personalnych czy okulistów, lecznicze zabiegi pielęgnacyjne, spektakularne metamorfozy oraz wyselekcjonowane marki kosmetyków – w sobotę, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyły się targi zdrowia i urody. Zwiedzający mogli m.in. poznać tajniki leczenia akupunkturą, dowiedzieć się jak dobrać odpowiednie kosmetyki do twarzy i ciała oraz skorzystać z konsultacji w zakresie medycyny i chirurgii estetycznej, a także nowoczesnej kosmetologii. Wszystko w otoczeniu regionalnych smakołyków ze stoiska „Polska Pełna Smaku”. 
 
Sobotnie targi zdrowia i urody w G2A Arenie w Jasionce to największa tego typu impreza w regionie, skupiająca profesjonalistów z branży health&beauty, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem w zakresie urody, medycyny i chirurgii estetycznej, nowoczesnej kosmetologii, dietetyki oraz fitnessu z innymi. W tym samym czasie i miejscu, branże z automotive prezentowały swoją bogatą ofertę podczas Targów TSLA EXPO Rzeszów 2019.  
 
– Chcemy trochę odczarować podział społeczeństwa na damskie i męskie. Zadajemy kłam powiedzeniu, że kobiety kochają tylko kosmetyki, a mężczyźni samochody. To wspaniałe, że goście wzięli udział w dwóch imprezach jednocześnie – wielkim święcie motoryzacji oraz inteligentnego piękna – mówiła Edyta Dedek, dyrektor Instytutu Piękna IP Cliniq.
 
Od samego rana zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą firm zajmujących się zdrowym żywieniem, zabiegami pielęgnacyjnymi na ciało, analizą kolorystyczną ubrań czy sposobami na szczupłą i zadbaną sylwetkę. Jak zadbać o twarz podpowiadali pracownicy firmy Mary Kay, pomagając gościom dobrać odpowiednie kosmetyki nawilżające, złuszczające czy regenerujące. Wszystko w oparciu o produkty z naturalnymi wyciągami z owoców i roślin, oczywiście. Gdy cera jest zadbana można pokusić się o precyzyjnie wykonany makijaż, dlatego przedstawiciele firmy Madlen zdradzili kilka przydatnych make-upowych trików. O widowiskowe metamorfozy zadbała z kolei wizażystka Marta Kwolek, autorka makijaży, które zdobią twarze modelek na okładkach znanych magazynów. Artystka, za pomocą dwóch kosmetyków, zaprezentowała, w jaki sposób zamienić dzienny makijaż w wieczorowy.
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak
 
Wizyta na targach dawała również możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych, począwszy od henny i regulacji brwi, aż po nowoczesną epilację laserową, liposukcję ultradźwiękową, czy chromoterapię światłem LED. Pracownicy Ip Cliniq zaprezentowali m.in., jak modelować ciało przy pomocy mechanicznej głowicy. Z pozoru delikatnie wyglądający zabieg sprawia, że talia się wyszczupla, a pośladki stają się jędrne. Nie obeszło się też bez termoliftingu, który odmładza i rozświetla skórę. Wszystko po to, aby promować zdrowie i świadome dbanie o swój organizm, poszerzając jednocześnie wiedzę z dziedziny nowoczesnej kosmetologii, medycyny i chirurgii estetycznej. 
 
Do tego trzeba jeszcze dołożyć porady i konsultacje w formie video, którymi zajęli się specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Sowińska Podlasek oraz wizyty w studiu tatuażu – rzeszowskim Endorfine Studio Tatto, gdzie można było podglądnąć skomplikowany proces malowania na ciele. 
 
Zdrowie wewnętrzne, pięknem zewnętrznym
 
Na targach było dużo o pięknie, ale nie mniej o zdrowiu. W końcu jedno nie może przecież istnieć bez drugiego. Dlatego organizatorzy zaplanowali prelekcje, workshopy oraz bezpłatne konsultacje, m.in. kardiologiczne. Te ostatnie przeprowadzili eksperci z Podkarpackiego Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia. Na specjalnie przygotowanym stoisku, chętni mogli poddać się obustronnemu pomiarowi ciśnienia krwi oraz sprawdzić swój poziom cukru. 
 
– Ciśnienie warto mierzyć na obydwu ramionach jednocześnie. Dlaczego? Otóż dlatego, aby wiedzieć, na której ręce mamy je badać później, w pomiarach domowych. Pomiar synchroniczny jest też pomocny w zdiagnozowaniu miażdżycy – tłumaczył Adam Młodziankowski, prezes zarządu Medicarpathii. 
 
O tym, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, przekonywali przedstawiciele Studia Figura Venus, wykonując profesjonalne pomiary i analizę składu ciała. Podczas wydarzenia nie zabrakło również orientalnych akcentów – specjaliści z gabinetu tradycyjnej medycyny chińskiej – LAN LONG, czyli Katarzyna Kazanowska i Michał Aleksandrowicz, przeprowadzali pokazową akupunkturę, i to co godzinę. Dodatkowo wykonywali masaże akupunkturowo-meridianowe, tajskie i relaksacyjne oraz zabiegi wspomagające zdrowie. Jak przekonuje Katarzyna Kaznowska, medycyna chińska sprawdza się u każdego – zarówno u niemowląt, jak i osób starszych. Wpływa korzystnie na układ kostno-stawowy i mięśniowy, a także nerwowy, oddechowy oraz pokarmowy. Dodatkowo leczy choroby kobiece i pomaga usunąć blizny pourazowe czy pooperacyjne. 
 
– Moja babcia, mama, a nawet siostra interesowały się akupunkturą i tajnikami medycyny chińskiej, więc ja również sięgnęłam po te sposoby leczenia. Odbyłam półroczny staż w Pekinie, ucząc się w klinice  akupunktury i moksybucji. Po zdanym egzaminie, powróciłam do Rzeszowa i nadal uzupełniałam wiedzę w tej dziedzinie, aż w końcu otworzyłam swój własny gabinet – opowiadała Kaznowska. 
 
Do dbania o zdrowie zachęcali również wystawcy z rzeszowskiego Centrum Medycznego Medyk, promując regularne samobadanie piersi podczas specjalnie przygotowanych warsztatów kończących się certyfikatem, oraz sprawdzając ostrość widzenia zmierzchowego, jakże ważnego dla kierowców. 
 

Fot. Tadeusz Poźniak
 
„Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz czegoś, co już posiadasz” – to jedna z myśli, którą można było wylosować na stoisku rzeszowianki Doroty Ożóg, trenera BRIAN TRACY INTERNATIONAL. Ekspertka motywowała kobiety do podjęcia wyzwania „365 dni budowania siebie”. Chodzi o czas mentalnej poprawy nawyków myślowych, sabotujących nasz potencjał i marzenia. Trenerka zachęcała, aby dzień po dniu każda z pań odpowiadała sobie na pytanie: czy chcę słuchać rad innych, czy mogę tym razem posłuchać siebie? Wszystko po to, aby odbudować własne poczucie wartości, pewność siebie i odwagę do życia, której często nam brakuje. `
 
Imprezę uatrakcyjniły liczne konkursy, w których, co godzinę można było wygrać indywidualne spotkania z doradcą pielęgnacyjnym i make-upowym oraz smakowite dania serwowane bezpłatnie na stoisku „Polska Pełna Smaku”. Goście mogli skosztować wyszukanych przystawek, wybornie przyrządzonych mięsiw, swojskich serów, soczystych warzyw oraz różnych rodzajów wędlin i kiełbas. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy