Reklama

Lifestyle

Danuta Wałęsa gościem honorowym IV konferencji “Kobieta aktywna”

Aneta Gieroń
Dodano: 19.02.2013
2274_Danuta_Walesa
Share
Udostępnij
Dwa lata temu Anna Komorowska, przed rokiem Jolanta Kwaśniewska, w tym roku Danuta Wałęsa, będzie gościem honorowym IV edycji konferencji „Kobieta aktywa”, organizowanej przez europosłankę, Elżbietę Łukacijewską. Konferencja odbędzie się  1 marca o godz. 18  w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W konferencji prowadzonej przez popularnego aktora, Cezarego Pazurę kobiety wezmą udział w dwóch panelach dyskusyjnych: SIŁACZKI „Zmieniając siebie, zmieniam świat…”, którego bohaterkami będą: Agnieszka Kozłowska – Rajewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania; Halina Lubera, prezes stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka”; oraz Jolanta Janson z „Odysei Dziecięcej”. W drugim panelu PIONIERKI „4 kilo zdrowego egoizmu poproszę!” gośćmi konferencji będą: Iwona Guzowska, posłanka na Sejm RP, mistrzyni świata w boksie zawodowym i kickboxingu; Ewa Chodakowska, trenerka personalna, autorka popularnych programów treningowych, propagatorka zdrowego stylu życia; Monika Szela, dyrektor Teatru „Maska” w Rzeszowie oraz Zuzanna Górska, właścicielka Pracowni Twórczej Zuzi Górskiej, autorka bardzo popularnych torebek.


Z gościem honorowym konferencji, Danutą Wałęsą, na jej specjalne życzenie wywiad przeprowadzi gospodyni wieczoru, Elżbieta Łukacijewska. Można się domyśleć, że nie zabraknie odwołań do książki byłej pierwszej damy, „Marzenia i tajemnice”, roli kobiety w życiu publicznym i umiejętność łączenia roli żony, matki i kobiety aktywnej równocześnie.

Jak mówi Elżbieta Łukacijewska, powodów organizowania kolejnych edycji konferencji „Kobieta aktywna”, jest co najmniej kilka. – Po pierwsze jest to okazja, by zaprosić setki  kobiet z całego regionu, w różnym wieku, z różnym wykształceniem, ale które łączy fakt bycia aktywną. Bywa, że matką w rodzinie wielodzietnej, kobietą sukcesu w biznesie, ale i aktywną działaczkę społeczną – mówi Elżbieta Łukacijewska, europosłanka Platformy Obywatelskiej.
 
Kilkuletnia formuła konferencji trzyma się tradycji, by w spotkaniu promować aktywne kobiety z naszego regionu, które odnoszą sukcesy poza Podkarpaciem, a towarzystwa dotrzymują im panie dobrze znane z działalności na rzecz kobiet i popularne w mediach ogólnopolskich. Nowością w tegorocznej konferencji jest promocja idei statuetek „Kobieta aktywna”. W ciągu najbliższego roku będzie można wysyłać zgłoszenia na kobiety, które zasługują na wspomniany tytuł, a na początku 2014 roku kapituła konkursowa wyłoni zwyciężczynie w kilku kategoriach. Statuetki po raz pierwszy zostaną wręczone w trakcie  jubileuszowej, V edycji konferencji „Kobieta aktywna”. Niewykluczone, że formułę konferencji uda się rozszerzyć na program staży zawodowych, które aktywne kobiety sukcesu fundowałyby młodym, ambitnym kobietom z Podkarpacia.
 
 

Do udziału w konferencji wymagane jest zaproszenie, pięć z nich można zdobyć dzwoniąc we wtorek (19 lutego) pod numer telefonu 504 402 210 i odpowiadając na pytanie: Kto będzie gościem honorowym VI edycji „Kobiety aktywnej”?
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy