Reklama

Biznes

Rzeszowianie świętowali Dzień Europy na Rynku w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.05.2021
09.05.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala
Share
Udostępnij
Dokładnie 17 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej – podróżowanie bez paszportów, możliwość legalnej pracy oraz finansowy zastrzyk dla polskiej gospodarki oraz samorządów, to jedne z najważniejszych korzyści naszej obecności w europejskiej wspólnocie państw. 9 maja świętujemy Dzień Europy i na piknik w tym dniu zaprosili rzeszowian: Elżbieta Łukacijewska, europosłanka Platformy Obywatelskiej oraz Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. Był tort w kształcie flagi Unii Europejskiej oraz unijny hymn „Oda do radości”.
 
 
Fot. KW Konrada Fijołka
 
– Dzięki temu, że Polska, że Rzeszów znalazły się w Unii Europejskiej, nasze miasto tak wypiękniało – mówił Konrad Fijołek. – Niemal każda inwestycja, każda droga po której chodzimy w tym mieście, ma jakiś związek z tym, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki Unii Europejskiej mamy tu nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim ten przekaz, że jesteśmy jedną europejską rodziną. I nawet Rzeszów, leżący niemalże na brzegu tejże Unii Europejskiej ma pełne prawo do tego, aby Dzień Europy świętować.

Elżbieta Łukacijewska, która posłem do Parlamentu Europejskiego jest już 3 kadencję, bo w parlamencie unijnym zasiada od 2009 roku, a mandat europosła potrafiła zdobywać nawet wtedy, gdy nikt nie dawał jej większych szans, bez pierwszego miejsca na liście dodała: Święto Europy to radość!
 
– Jesteśmy Polakami,  Europejczykami. Europa to wolności, prawa człowieka, szacunek dla drugiego człowieka, to szanse, możliwości i wyzwania. To wartości. I obyśmy nigdy ich nie stracili. Unia Europejska to również demokracja i dzisiaj mogliśmy świętując Dzień Europy, świętować również demokrację, gdyby się odbyły wybory na prezydenta Rzeszowa. Nie było żadnego powodu, aby je przesuwać… Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki, drugi raz tych wyborów nie przesunie – stwierdziła Elżbieta Łukacijewska.
 
W niedzielne popołudnie na rzeszowskim Rynku zebrało się sporo spacerowiczów, którzy korzystali z pięknej, ciepłej pogody, a przy okazji mogli się poczęstować tortem w kształcie flagi Unii Europejskiej, zabrać unijną flagę oraz wspólnie odśpiewać „Odę do radości”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy