Reklama

Biznes

Europosłanka Elżbieta Łukacijewska rozda 1000 maseczek ochronnych

Aneta Gieroń
Dodano: 10.04.2020
50503_lukacijewska
Share
Udostępnij
W Polsce już ponad 5,5 tysiąca osób zakażonych jest koronawirusem, a minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił w czwartek, 9 kwietnia, że wkrótce wszyscy Polacy będą mieli nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Taki obowiązek będziemy mieli od przyszłego czwartku, 16 kwietnia. To powód, dla którego Elżbieta Łukacijewska, europosłanka PO rozda 1000 maseczek ochronnych w ramach akcji „Koperty z maskami nie z wyborczymi kartami”.
 
– W Czechach od rządu dostanie je każdy obywatel. Polski rząd ma inny priorytet – wybory. Ich koszt to ok 1 mld zł. Spokojnie wystarczyłoby na zakup maseczek dla wszystkich obywateli, szpitali, DPS-ów – mówi Elżbieta Łukacijewska. – Dlatego nie czekam z założonymi rękami. Na początek zakupiłam 1000 sztuk maseczek dwuwarstwowych, wielokrotnego użytku. Będziemy je wysyłać do mieszkańców Podkarpacia, którzy się do nas zgłoszą. 
 
Jak zapewnia Łukacijewska, pracownicy jej biur z Rzeszowa, Sanoka oraz Tarnobrzega skontaktują się z każdym indywidualnie i wyślą maseczkę, wystarczy napisać na maila paulina@lukacijewska.pl, albo zadzwonić pod numery telefonów : (17) 852 32 04 lub (13) 464 68 50. Maseczki można też zdobyć przez konta europosłanki na Facebooku i Twitterze – wystarczy przesłać komentarz  pod wpisami o maseczkach na kontach Elżbiety Łukacijewskiej. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy