Reklama

Lifestyle

Książka najlepsza na wakacje?! Debata BIZNESiSTYL.pl “Na Żywo”

Katarzyna Grzebyk, Anna Olech
Dodano: 29.06.2015
BiS debata - artykul 750x400px
Share
Udostępnij
Czy urlop warto spędzić ze słowem pisanym? Czy wakacje sprzyjają czytaniu? Jaki jest poziom czytelnictwa w Polsce i co robią biblioteki, żeby zaprzyjaźnić nas z książkami? Na te pytania odpowiedzą osoby, dla których czytanie jest pasją. Pisarki: Magdalena Zimny-Louis i Alicja Ungeheuer-Gołąb oraz pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, będą gośćmi debaty, w ramach cyklu spotkań BIZNESiSTYL.pl  "Na Żywo". Tym razem zapraszamy nietypowo, w najbliższą sobotę,  4 lipca o godz. 13 na Lisią Górę, do Letniej Czytelni nad Wisłokiem. Wstęp wolny.

Już od blisko trzech lat zapraszamy wszystkich Państwa do dyskusji w ramach spotkań, jakie organizujemy pod szyldem BIZNESiSTYL.pl „Na Żywo”. 
 
Tym razem będzie książkach, o czytaniu i jego popularyzacji. Rozpoczęły się wakacje, a dla niektórych do doskonała okazja by zadrobić czytelnicze zaległości. Zamiast strojów kąpielowych do walizek pakują książki, czasem kilkanaście egzemplarzy. Internauci dzielą się top listami książek, które warto przeczytać właśnie latem. W wielu miejscach w Polsce powstają też specjalne miejsca, w których można czytać pod gołym niebem. W Rzeszowie takim miejscem jest Letnia Czytelnia nad Wisłokiem, powstała z inicjatywy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, gdzie w każdą pogodną sobotę aż do końca wakacji można skorzystać z półek bookcrossingowych. Czy to wszystko pozwala mieć nadzieję, że z poziomem czytelnictwa w Polsce nie jest jednak tak źle? 
 
Do dyskusji zaprosiliśmy osoby, które z książkami się nie rozstają, namiętnie czytają, ale i same piszą, Magdalenę Zimny-Louis, pisarkę, autorkę książek "Ślady hamowania", "Pola"oraz "Kilka przypadków szczęśliwych", oraz Alicję Ungeheuer-Gołąb, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego i autorkę książek dla dzieci. 
 
Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich chętnych, którzy w sobotnie popołudnie planują odpoczynek na Lisiej Górze. 
 
Po spotkaniu relacja słowno-fotograficzna na portalu BINZESiSTYL.pl oraz łamach magazynu VIP Biznes&Styl. 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy