Reklama

Lifestyle

IV Jarmark Bożonarodzeniowy w sanockim skansenie

Anna Olech
Dodano: 15.12.2014
16808_plakatsb
Share
Udostępnij
Tu, na kilka dni przed świętami, będzie można poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Wśród przepięknych ozdób choinkowych, smaku tradycyjnych potraw wigilijnych i z żywą szopką. A wszystko to w najbliższą niedzielę, 21 grudnia, na Galicyjskim Rynku w sanockim skansenie, gdzie o godz. 11 rozpocznie się IV Jarmark Bożonarodzeniowy.
 
Na Rynku galicyjskiego miasteczka co roku tuż przed świątecznymi dniami odbywa się wyjątkowe spotkanie artystów rękodzielników i rzemieślników Ziemi Sanockiej, u których zakupić można niepowtarzalne ozdoby choinkowe. To również okazja, by nie tylko spróbować, ale też kupić tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu sanockiego i Centrum Integracji Społecznej. Na kiermaszu dostępne będą także wędliny i sery wyrabiane według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a przygotowane przez laureatów konkursu Agrobieszczady.
W trakcie jarmarku odbędą się warsztaty wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych i pokaz tradycji wigilijnych przygotowane przez pracowników Muzeum Budownictwa Ludowego. O godz. 12.00 odbędzie się koncert Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI, a o godz. 13:00 na Galicyjski Rynek zawita Św. Mikołaj. Dopełnieniem całości co roku jest żywa szopka ze zwierzętami, przygotowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy