Reklama

Lifestyle

W weekend wyjątkowe Boże Narodzenie na kiermaszu BuzzArt

Anna Olech
Dodano: 27.11.2014
16367_kiermasz_1
Share
Udostępnij
Czyż święta Bożego Narodzenia nie będą piękniejsze, jeśli na naszych choinkach zawisną niepowtarzalne bombki, łańcuchy i aniołki? A czy w zachwyt nie wprawią ozdoby inspirowane tradycją naszych babć? Dlatego właśnie warto wybrać się na doroczny bożonarodzeniowy kiermasz BuzzArt w Galerii Miejskiej przy „plastyku” Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie, który rozpocznie się 5 grudnia br., w przyszły piątek, i potrwa przez cały weekend. A ci, którzy sami chcą przygotować niepowtarzalne prezenty mikołajkowe i świąteczne, mogą zapisać się na warsztaty rękodzielnicze. 
 
Kiermasz BuzzArt 2014 to już piąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Jego popularność dowodzi, jak bardzo jesteśmy spragnieni Bożego Narodzenia tradycyjnego, prawdziwie kolorowego, pachnącego pomarańczami i igliwiem, bez wszechobecnej sztuczności. W tym roku na 60 stoiskach będzie można podziwiać prawdziwe cuda, każde wykonane ręcznie.

Wystawa BuzzArt prezentuje rękodzielników mieszkańcom Rzeszowa i okolic, oraz osobom przyjezdnym, które poszukują oryginalnych pomysłów na prezenty i dekoracje bożonarodzeniowe. Nie ma tu mowy o masówce i „chińszczyźnie”. Wszystko jest oryginalne, niepowtarzalne. A święta są doskonałą okazją, by prezentując ozdoby świąteczne, tradycyjne, robione z naturalnych materiałów, pokazać zwiedzającym piękno polskiego rękodzieła.
 
BuzzArt wnosi powiew tradycji w nowej, atrakcyjnej formie, akceptowalnej dla osób w każdym wieku. Równocześnie pokazywane są nowe kierunki, w których rozwija się światowe rękodzieło. Wszyscy wystawcy to ludzie z pasją, twórcy oryginalnych ubrań dla dzieci i dla dorosłych, ceramiki użytkowej i ozdobnej, ikon, obrazów, wyrobów z filcu, niespotykanej biżuterię z przeróżnych materiałów często „nieoczywistych”, decoupage pod wszelką postacią, designerskich lamp, mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, wyrobów szydełkowych, artystycznych kartki świąteczne, tradycyjnych haftów, zabawek dla dzieci, ozdób bożonarodzeniowych w różnych stylach.
 
Od podobnych inicjatyw w regionie BuzzArt odróżnia to, że goście przybywają na kiermasz tylko i wyłącznie w celu podziwiania i zakupu rękodzieła. Nie z przypadku, jak w galeriach handlowych. 
 
Dodatkową atrakcją są warsztaty. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku. Każdy może stworzyć samodzielnie oryginalną rzecz dla siebie lub prezent dla ukochanej osoby. I jak co roku dla dzieci będzie przyjemny kącik twórczy czynny przez cały czas trwania wystawy. 
 
Galeria Miejska przy „plastyku” Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie, wejście od ul. Dąbrowskiego
 
5 grudnia, piątek, godz. 12 – 18
6 i 7 grudnia, sobota i niedziela, godz. 10 – 18
 
Warsztaty:
Dorota Kopeć – scrapbooking
sobota, 6 grudnia, godz. 11 – 14
Wyczaruj ze mną niepowtarzalny prezent gwiazdkowy! Zabierz nożyczki i klej Magic (do kupienia w każdym sklepie z art. papierniczymi).
Zapisy: dorotakopec@wp.pl – koszt 75 zł

Anna Hawro – filcowanie na mokro 
Sobota, 6 grudnia, godz. 14 – 17
Warsztaty filcowania na mokro, gdzie stworzymy piękne kwiatowe naszyjniki.
Zapisy pod nr tel. 504 518 464 lub kundziaha@gmail.com – koszt 25zł

Anna Lewanowicz-Domino – papierowa wiklina 
Niedziela 7 grudnia, godz. 11 – 14
Zapraszam na warsztaty z papierowej wikliny, moje inspiracje i upcyclingowe działania na blogu: green-folk.blogspot.com.
Zapisy pod nr tel. 668 222 851, lub zielonomi_krajobraz@op.pl – koszt 20 zł

Edyta Szegda i Gosia Gomółka – decoupage 
Niedziela, 7 grudnia, godz. 14 – 17
Zapraszamy, będzie świątecznie, vintage, ciepło i nastrojowo – ozdobimy większe i mniejsze co nieco
Zapisy pod nr. tel. 881 966 881 lub eda.szeda@gmail.com – koszt 30 zł
 
Więcej informacji:
www.rekodzielorzeszow.pl
Fb BuzzArt
Tegoroczna e-artReklamówka, prezentująca prace naszych Wystawców: artReklamówka
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy