Reklama

Lifestyle

Niech Świeci się Podkarpacie

Anna Olech
Dodano: 11.12.2012
1430_rzeszow_zima3
Share
Udostępnij
Trwa wielka świetlna rywalizacja miast z całego kraju. Do 26 grudnia, w I etapie konkursu, wyłoniony zostanie lider każdego z województw. II etap potrawa do 6 stycznia, wyniki poznamy 13 stycznia, a o tym, które miasto ma najpiękniejsze świąteczne oświetlenie zdecydują internauci. To już czwarta edycja konkursu organizowanego przez grupę Energa, w pierwszej zwyciężył Rzeszów. Czy w tym roku uda się powtórzyć ten wynik zależy od głosów oddanych na Facebook’u.

Z Podkarpacia do konkursu stanęło 9 miast: Rzeszów, Jasło, Przemyśl, Krosno, Mielec, Dębica, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Sanok. Na razie wśród głosujących na Facebook’u zdecydowanie wygrywa stolica regionu. 28 grudnia rozpocznie się drugi etap, w którym będzie można oddawać głosy na miasta, które zwyciężyły w poszczególnych województwach. W wyborze z pewnością pomogą zdjęcia świątecznych iluminacji, które wraz ze zgłoszeniem do konkursu, przesyłały urzędy miejskie. Rzeszowskie świetlne ozdoby uwiecznił nasz fotoreporter Tadeusz Poźniak.

Miasto, które zwycięży w wielkim internetowym głosowaniu, jako nagrodę otrzyma energooszczędny sprzęt AGD. Może go przeznaczyć na dowolny charytatywny cel. Plebiscytowi miast towarzyszy również indywidualny konkurs fotograficzny na najlepsze i najciekawsze świąteczne zdjęcie. Wystarczy zrobić zdjęcie świątecznej iluminacji i opublikować je w serwisie www.SwiecSie.pl. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: „Mój dom” – fotografie wykonane w domu lub przydomowym ogrodzie oraz „Moje Miasto” – zdjęcia rynków, ulic i placów miejskich. Zdjęcia oceni jury, w skład którego wchodzi m.in. Lidia Popiel, fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Na zwycięzców najlepszych fotografii czekają m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, ezgotyczna wycieczka, kino domowe, lustrzanka cyfrowa Nikon D3100 wraz z dwoma obiektywami.

Zgłaszaliście swoje zdjęcia oświetlonych podkarpackich miast? Prześlijcie je do nas na adres redakcja@biznesistyl.pl, opublikujemy je na naszym portalu!
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy