Reklama

Lifestyle

Koncerty kolęd w Rzeszowie i okolicy. Gdzie pośpiewać?

Alina Bosak
Dodano: 09.01.2023
70714_karczmarze
Share
Udostępnij
Chociaż coraz rzadziej do domów zaglądają kolędnicy to w styczniu nie brakuje okazji do wspólnego kolędowania. Już dziś na śpiewanie z zespołem Karczmarze zaprasza na nie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. W sobotę 14 stycznia na dwa koncerty pt. "Świąteczne wędrowanie" zaprasza Centrum Sztuki Wokalnej i rzeszowski "Strzelec" do Wojewódzkiego Domu Kultury. Wstęp gratis.
 
Wstęp na koncert kolęd w Wypożyczalni Głównej jest wolny. W wypożyczalni można na koncert odebrać wcześniej zaproszenie. Zespół Karczmarze, który zagra podczas poniedziałkowego spotkania, powstał w 2006 roku w Rzeszowie. Tworzy go sześciu muzyków: skrzypek Tomasz Pyzik, akordeonista Tomasz Pisaniak, kontrabasista Łukasz Cycak, cymbalista i gitarzysta Stanisław Tadla, skrzypaczka Monika Baran i cymbalista Szymon Tadla. Wykonują melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie. Szczególnie pięknie we własnych aranżacjach, bardzo żwawych oraz skocznych, grają i śpiewają kolędy, a także pastorałki. Mają na koncie ponad 600 koncertów i 5 płyt. 
 
Kto nie zdąży na dzisiejszy koncert, będzie miał jeszcze okazje do kolędowania i udziału w innych koncertach, jakie w styczniu8 odbywają się w Rzeszowie i okolicach.
 
11 stycznia w środę o godz. 17.30 na Wieczór Kolęd i Pastorałek, zaprasza Rzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa przy ul. Staroniwskiej 46. Podczas koncertu usłyszymy przepiękne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu podopiecznych Pracowni Muzycznej Rzeszowskiego Domu Kultury filii Staroniwa i Zwięczyca, którzy na co dzień szlifują swój talent pod okiem instruktor Elżbiety Kłosowicz. Liczba miejsc ograniczona. 
 
12 stycznia w czwartek o godz. 15.00 na opłatek i wieczór kolęd zaprasza Klub Seniora przy Oddziale PTTK w Rzeszowie. Miejsce: sala konferencyjna budynku PTTK, ul. Matejki 2, I piętro. W programie: wspólne śpiewanie i domowe wypieki. Te ostatnie „bardzo mile widziane” – więc, kto się czuje na siłach, ma okazję popisać się umiejętnościami kulinarnymi.
 
14 stycznia w sobotę o godz. 14:00 i 17:00 (dwa koncerty) na kolędowanie do Wojewódzkiego Domu Kultury zaprasza Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Koncerty pt. „Świąteczne wędrowanie" wykonają najmłodsi artyści, soliści oraz grupy artystyczne Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek. Kolędy pochodzą m.in. z płyty pt. „Zadumany cały świat” wydanej z okazji 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej, we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Nie zabraknie także współczesnych utworów napisanych dla Centrum Sztuki Wokalnej. Zaproszenia na koncert można odebrać w siedzibie rzeszowskiego „ Strzelca” przy ul. Jagiellońskiej 6, od poniedziałku do czwartku w godz.16.00 – 19.00.
 
Fot. Centrum Sztuki Wokalnej
 
21 stycznia w sobotę o godz.19.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd pt. „Otwórzmy serca kolędą”, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka na rehabilitację dla Adama Markowskiego , który w wyniku zatrzymania krążenia i zawału serca przebywa w ośrodku leczniczo – rehabilitacyjnym i walczy o powrót do sprawności. Podczas koncertu zaśpiewa Julia Nowak wraz z zespołem towarzyszącym w składzie: Weronika Borys, Magdalena Borys, Aleksandra Borys, Małgorzata Borys, Eryk Niewiadomski, Jacek Niewiadomski, Kuba Furman, Władysław Kretowicz, Tomasz Dec. Koncert poprowadzi Monika Adamiec.
 
22 stycznia, w niedzielę o godz. 17.00 Koncert Kolęd „Dziatki Dziadkom” odbędzie się w centrum Plaza Rzeszów. Do wspólnego kolędowania dzieci, rodziców i dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprasza Magda Białorucka wraz z zespołem i dziećmi. Będą kolędy i pastorałki, a wejście na koncert jest bezpłatne. W trakcie koncertu odbędzie natomiast zbiórka upominków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Można przynieść słodycze, kawę, herbatę, kosmetyki (szampony do włosów, żele do mycia, maszynki i pianki do golenia, dezodoranty, bawełniane podkoszulki, pantofle).
 
28 stycznia, w sobotę o godz. 12.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Łące k. Rzeszowa odbędzie się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Trzebownisko 2023. Wystąpią dzieci, młodzież i zespoły rodzinne.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy