Reklama

Lifestyle

Ponad 1800 biegaczy na Biegu Niepodległości w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.11.2022
68722_bieg
Share
Udostępnij
Ponad 1800 zawodników wystartuje w piątek w 10. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Biegacze ruszą na trasę o godzinie 11:11 z płyty rzeszowskiego Rynku. To najliczniejsze zawody w tegorocznym kalendarzu imprez biegowych w stolicy Podkarpacia. Start i meta biegu są zlokalizowane na płycie Rynku, skąd na trasę wystartują także zawodnicy niosący ulicami miasta potężną flagę Polski.
 
Trasa biegu będzie prowadzić ulicami Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena , Hetmańską i Bulwarami nad Wisłokiem. W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero o godz. 10.00 Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu. Z kolei ulice Zygmuntowska i Jagiellońska na odcinkach, przez które pobiegną zawodnicy będą zamknięte dla ruchu całkowicie. 
 
– Przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia, ale one będą minimalne i liczymy, że każdy je zaakceptuje. To nasze wspólne święto, dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w biegu, a także do kibicowania – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. – Sport to zdrowie i pozytywna energia, antidotum na wszelkie nieszczęścia. Bądźmy otwarci na świat i cieszmy się z tego, że jesteśmy niepodległym krajem. To co dzieje się za naszą wschodnią granicą dowodzi, że niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i trzeba ją świętować, mówić o niej głośno. Bądźmy tego dnia razem.
 
– Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji open, jak i w swoich kategoriach wiekowych. Bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg dostanie okolicznościowy medal. Z okazji jubileuszowej, 10. edycji biegu, dodatkowe upominki rozdamy zawodnikom, którzy na mecie zameldują się na miejscach: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000 – mówi Piotr Kowal ze Stowarzyszenia „Rzeszów Biega”.
 
Do tej pory zawodnicy wykupili wszystkie pakiety startowe, które były dostępne w rejestracji internetowej. Oznacza to, że start zadeklarowało 1750 osób. – Pulę dodatkowych miejsc przygotowaliśmy jeszcze dla spóźnialskich, którzy zechcą zrejestrować się osobiście w biurze zawodów. Nie ma ich jednak bardzo wiele, dlatego zachęcam do szybkiej rejestracji – dodaje Mirosław Wierzbicki.
 
Biuro zawodów w hali na Podpromiu będzie czynne w czwartek od 15.00 do 18.00 i w piątek, od 7:30 do 10:30. Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości odbierać pakiety startowe już w czwartek. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy