Reklama

Poznaj region

LEGOLas. Lasowiackie technologie poznaj i wygraj

Alina Bosak
Dodano: 13.07.2023
W konkursie trzeba zbudować z klocków konstrukcję inspirowaną drewnianymi zabawkami Jana Puka - tłumaczy Piotr Jaźwiński. Fot. Tadeusz Poźniak
W konkursie trzeba zbudować z klocków konstrukcję inspirowaną drewnianymi zabawkami Jana Puka - tłumaczy Piotr Jaźwiński. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Zadanie jest proste: wystarczy zgłosić dwuosobową drużynę – dziecko i dorosłego – do konkursu, a potem podczas trzech spotkań w siedzibie Naukowego Zawrotu Głowy w Stalowej Woli zbudować z klocków lego konstrukcję inspirowaną drewnianymi zabawkami Jana Puka. To świetna okazja, by spędzić czas kreatywnie z dzieckiem, a może i wygrać atrakcyjną nagrodę. Termin zgłoszeń mija w piątek 14 lipca.

Konkurs organizuje Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz Naukowy Zawrót Głowy. Skierowany jest do dzieci w wieku od 10 do 16 lat, reprezentujących organizatorów III Festiwalu Kultury Lasowiackiej, a więc najczęściej ośrodki kultury ze: Stalowej Woli, Cmolasu, Kolbuszowej, Gorzyc, Leżajska, Ulanowa, Tarnobrzega, Grodziska Dolnego, Nowej Dęby, Rudnika nad Sanem, Baranowa Sandomierskiego i Medyni Głogowskiej.

Dziecko może wziąć udział w konkursie pod opieką rodzica lub wskazanego przez rodzica opiekuna. Razem podczas spotkania w siedzibie Naukowego Zawrotu Głowy przy ul. KEN 13 w Stalowej Woli będą mieć za zadanie zbudowanie konstrukcji inspirowanej zabawkami znanego twórcy ludowych zabawek – Lasowiaka Jana Puka.

– Jan Puk buduje z drewna zabawki, które są ruchome, mają przekładnie i taką też przekładnię będą musieli w swoich konstrukcjach zaplanować uczestnicy konkursu – tłumaczy Piotr Jaźwiński, właściciel Naukowego Zawrotu Głowy. – Każdy zespół weźmie udział w trzech dwugodzinnych spotkaniach, podczas których zbuduje swoje konkursowe dzieło. Chodzi o to, by to, co było dawniej, wykorzystywać dziś w sposób nowoczesny, sięgając po nowe narzędzia.

Dwugodzinne spotkania odbędą się w dniach: 15 lipca, 22 lipca i 29 lipca.  Rejestracja uczestników odbywa się do 14 lipca 2023 r. poprzez: formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/WDx4T8K7mnr6wFby6.

Prace wykonane podczas warsztatów uczestnicy zaprezentują 30 lipca 2023 r. na Rynku w Rozwadowie podczas Finału III Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Dla zwycięzców przewidziano natomiast następujące nagrody: I miejsce – voucher o wartości 500 zł do wykorzystania w Galerii Vivo w Stalowej Woli oraz rzeźba Jana Puka; II miejsce – voucher o wartości 300 zł do wykorzystania w Galerii Vivo w Stalowej Woli; III miejsce – voucher o wartości 200 zł do wykorzystania w Galerii Vivo w Stalowej Woli. Ponadto nagrodę specjalną przyzna również Współorganizator konkursu – Naukowy Zawrót Głowy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy