Reklama

Lifestyle

Dom oszczędny z natury

Materiał Partnera
Dodano: 14.07.2021
55101_ph174294-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Dbanie o zrównoważony rozwój to nie tylko działania firm i korporacji. To także, a może przede wszystkim – nasze codzienne nawyki. To właśnie te małe wybory przekładają się na duże zmiany i ogromne korzyści dla naszej planety. Oszczędzanie wody czy niemarnowanie jedzenia sprawiają, że świat wokół nas zmienia się na lepsze. Dlatego w ofercie IKEA znajdziemy ponad 4 tysiące produktów i rozwiązań w przystępnych cenach, które pomagają ograniczyć ilość odpadów oraz zużycie energii i wody.

Jest wiele sposób na bardziej zrównoważone podejście w codziennym życiu. Można na przykład zacząć od starannej segregacji odpadów. Dlaczego warto to robić? Weźmy jako przykład butelki PET. Mogą być one ponownie wykorzystane przy produkcji frontów szafek, zasłon, abażurów, a nawet poliestrowych wypełnień kołder. Jeśli więc chcemy kupić wodę w plastikowej butelce, warto sprawdzić czy nadaje się ona do recyklingu. Znacznie lepiej jest jednak zainwestować w butelkę wielorazową.
 

Dużo się mówi o niemarnowaniu żywności, ale każdemu zdarza się czasem ugotować zbyt duży obiad lub po prostu zapomnieć o produktach w lodówce. Jest na to sposób. Warto podpisać dane partie jedzenia i umieścić je w przezroczystych pojemnikach – tak, aby było je dobrze widać. Gdy jednak żywność ewidentnie się zepsuje, pozostaje nam przynajmniej właściwie ją posegregować. Do tego przydadzą się odpowiednie kosze do segregacji na poszczególne frakcje. Gdy mieszkamy z kilkoma domownikami, dobrze sprawdzą się naklejki przypominające do czego służy dany pojemnik.
 

Dzięki szerokiemu wyborowi sprytnych rozwiązań, sprawienie, by nasz dom stał się bardziej zrównoważony jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Warto z nich skorzystać, bo w ten sposób oszczędzamy pieniądze i chronimy nasze cenne zasoby naturalne. Więcej inspirujących pomysłów znajdziecie w poradniku IKEA „Dom oszczędny z natury”
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy