Reklama

Lifestyle

Kawiarnia na dziedzińcu Zamku w Łańcucie

Aneta Gieroń
Dodano: 18.06.2024
  • Kawiarnia letnia na dziedzińcu Zamku w Łańcucie. Fot. Tadeusz Poźniak
Kawiarnia letnia na dziedzińcu Zamku w Łańcucie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Od kilku tygodni na dziedzińcu wewnętrznym Muzeum-Zamku w Łańcucie działa letnia kawiarenka, w której można napić się kawy, herbaty, zjeść ciastko i rozkoszować się klimatem magnackiej rezydencji. Kawiarnia czynna jest siedem dni w tygodniu, a wchodzi się do niej bezpośredni z zamkowej sieni. I choć nie ma historycznego platana, jak to było w danej restauracji zamkowej, bo to inny dziedziniec, to urok obrośniętych dzikim winem murów zamkowych jest ogromny. Dodatkową atrakcją miejsca jest wystawa poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, na której możemy go oglądać w letnich plenerach i w towarzystwie m.in. kardynała Karola Wojtyły.

Jak informuje Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum-Zamku w Łańcucie, z kawiarni można korzystać w poniedziałek od godz. 12 do 16, od wtorku do piątku w godz. 10-16 i w sobotę oraz w niedzielę od godz. 10 do 18. W podobnych godzinach można też zwiedzać zamek.

Zamkowy dziedziniec z kawiarnią i wystawą

Na dziedzińcu ustawiono donice z zielenią, kilkanaście stolików i stylowych krzeseł a pozostałą cześć dekoracji stanowią historyczne mury. Na kawiarenkę można też spoglądać z zamkowych korytarzy w trakcie zwiedzenia pierwszego piętra rezydencji Potockich.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy