Reklama

Lifestyle

670. urodziny miasta z Anią Rusowicz. Darmowe bilety

Aneta Gieroń
Dodano: 09.01.2024
Ania Rusowicz. Fot. Wikipedia
Ania Rusowicz. Fot. Wikipedia
Share
Udostępnij

Od wtorku, 9 stycznia można rezerwować darmowe zaproszenia na 670. urodziny Rzeszowa, które odbędą się 18 stycznia o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej.  Na gali prof. Andrzej Urbanik otrzyma tytuł „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa”, a gwiazdą wieczoru będzie Ania Rusowicz, która zaśpiewa utwory m.in. z repertuaru Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej, czy Stana Borysa.

Jak informuje Estrada Rzeszowska, od 9 stycznia od godziny 12:00, darmowe zaproszenia będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Estrady Rzeszowskiej (www.estrada.rzeszow.pl) oraz stacjonarnie – w Rzeszowskich Piwnicach.

Poza zaproszeniami na salę główną, dostępne będą też wejściówki na salę kameralną, gdzie na dużym ekranie będzie wyświetlana transmisja z sali głównej.  Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki.

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” dla prof. Andrzeja Urbanika

W trakcie jubileuszowej 670. rocznicy lokacji Rzeszowa, tytułem „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” uhonorowany zostanie znakomity radiolog pochodzący z Rzeszowa szef Katedry Radiologii Collegium Medicum UJ oraz wykładowca Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, zapalony podróżnik i współtwórca rzeszowskiej radiologii.

Prof. Andrzej Urbanik, urodził się w 1953 roku we Wrocławiu, gdzie po II wojnie światowej musieli przenieść się jego rodzice. Potem, zgodnie z nakazem pracy, udali się do miejscowości Dwikozy pod Sandomierzem, a gdy nakazy przestały obowiązywać, wrócili w rodzinne strony (tato profesora pochodził z Brzeżanki, mama z Godowej w powiecie strzyżowskim; oboje przyjaźnili się ze znanym biochemikiem prof. Franciszkiem Chrapkiewiczem) i zamieszkali w centrum Rzeszowa. Tutaj też ukończył III LO.

Prof. Urbanik to wybitny specjalista w dziedzinie radiologii, autor ponad 350 prac naukowych, promotor 24 prac doktorskich i opiekun 5 przewodów habilitacyjnych, z których cztery zakończyły się już profesurą. W dziedzinie radiologii laureata wielu nagród, także międzynarodowych. Andrzej Urbanik, to też zapalony podróżnik, odwiedził ponad 120 krajów i dwukrotnie objechał kulę ziemską dookoła. Pomysłodawca OSOTT-u, Ogólnopolskich Spotkań Obieżyświatów, Trampów i Turystów oraz autor pierwszych polskich przewodników dla globtroterów.

Wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” jest nadawane osobom, które swoją pracą, twórczością artystyczną czy działalnością społeczną, gospodarczą lub polityczną, znacznie przyczyniły się do rozwoju Miasta Rzeszowa i mogą być wzorem cnót obywatelskich. Osoba, której nadano wyróżnienie Zasłużony dla Miasta Rzeszowa otrzymuje dyplom, medal i legitymację.

Ania Rusowicz na 670. urodzinach Rzeszowa

W trakcie gali prowadzonej przez Adama Głaczyńskiego i Łukasza Błąda, która 18 stycznia odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej, w części artystycznej wystąpią: Ania Rusowicz i Mateusz Ziółko pod muzycznym kierownictwem rzeszowianina, kompozytora, aranżera i pedagoga Krzysztofa Mroziaka, z orkiestrą w składzie: Paweł Wilczyński – gitara; Marcin Jadach – bas; Piotr Budniak – perkusja; Rafał Gańko – trąbka; Jarosław Bothur – saksofon; Krzysztof Mroziak – instrumenty klawiszowe; Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne; Ewa Siembida-Jachym – wokal; Ewa Niewdana-Hady – wokal; Sylwia Łyko – wokal.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy