Reklama

Kultura

Francuski wieczór w łańcuckim zamku za złotówkę. Zaśpiewa Justyna Bacz

Natalia Chrapek
Dodano: 20.09.2019
47140_bacz
Share
Udostępnij
Kto lubi subtelne, francuskie brzmienia, zachwycony będzie recitalem „Francuska. Chanson française” w wykonaniu Justyny Bacz, piosenkarki i lingwistki oraz laureatki licznych festiwali piosenki poetyckiej. 27 września w sali balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie, artystka zaśpiewa miłosne utwory z repertuaru Edith Piaf, Dalidy, Jacques’a Brela czy Georges’a Brassensa. Wstęp na wydarzenie za symboliczną złotówkę. 

Justyna Bacz to polska piosenkarka, lingwistka oraz autorka tekstów i przekładów piosenek z języka francuskiego czy rosyjskiego. Piosenka francuska to jej żywioł, ale zaznacza, że najbardziej lubi śpiewać po polsku. Jeden z jej miłosnych recitali będzie można usłyszeć już w piątek, 27 września, o godz. 18 w sali balowej łańcuckiego zamku. „Francuska. Chanson française” to 12 utworów zaliczanych do klasyki piosenek znad Sekwany, wśród nich „Sous le ciel de Paris”, który rozsławiła Edith Piaf. W wiernym tłumaczeniu na język polski, tytuł tej piosenki to „Pod niebem Paryża”. Oprócz „love story”, usłyszymy kilka współczesnych aranżacji, także po polsku. Niektóre w tłumaczeniach Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Menela.  Nie zabraknie też motywów z filmu „Kobieta i mężczyzna” w reżyserii Claude’a Leloucha.
 
Artystka wystąpi przy akompaniamencie Mariusza Dubrawskiego (piano), Karola Podkula (akordeon) i Wojciecha Rucińskiego (kontrabas). Koncert odbędzie się w ramach kolejnej odsłony Europejskich Wieczorów Literacko-Muzycznych, czyli kameralnych spotkań z poezją, literaturą i muzyką, organizowanych przez Muzeum-Zamek w Łańcucie. 
 
Bilety na wydarzenie w cenie 1 zł dostępne w kasach od wtorku, 24 września. 
 
********
Justyna Bacz – piosenkarka i lingwistka, autorka tekstów piosenek, przekładów, a także muzyki. Od lat propaguje piosenkę francuską, za co została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury Ministerstwa Kultury Republiki Francuskiej. Jest laureatką Nagrody Publiczności na Festiwalu Georges’a Brassensa w Paryżu z 2013 roku oraz licznych festiwali piosenki francuskiej i poetyckiej w Polsce, a także we Francji. Nagrała 5 płyt, teraz przygotowuje kolejną, która ukaże się jeszcze tej jesieni. Śpiewa po polsku, francusku, włosku, rosyjsku i angielsku.
 
Fot. Materiały prasowe
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy