Reklama

Kultura

Mike od Milesa na Rzeszów Jazz Festiwal 2023!

Alina Bosak
Dodano: 06.11.2023
Mike Stern jest gwiazda 11. edycji Rzeszów Jazz Festival. Fot. Materiały prasowe
Mike Stern jest gwiazda 11. edycji Rzeszów Jazz Festival. Fot. Materiały prasowe
Share
Udostępnij

Mike Stern – czołowy amerykański gitarzysta fusion jazzu, mający na koncie nagranie trzech studyjnych płyt z Milesem Davisem – będzie gwiazdą 11. edycji Rzeszów Jazz Festiwal. W programie jest sześć koncertów, w tym Tribute to Zbigniew Jakubek dedykowany zmarłemu w maju wybitnemu rzeszowskiemu pianiście. Wszystko między 11 a 18 listopada.

11 listopada rozpoczyna się 11. Rzeszów Jazz Festiwal. W ramach RJF odbędzie się 6 koncertów a także wystawy (wystawa fotografii z zeszłorocznej edycji autorstwa Beaty Czyżewskiej można już oglądać na parterze C.H. Plaza w Rzeszowie).

Pierwszy koncert odbędzie się 11 listopada w kościele o. Dominikanów w ramach tradycyjnych Zaduszek. Z solowym recitalem wystąpi harfistka Agnieszka Grela – Fedkowicz.

Jam session w Piwnicach

14 listopada o 18:00 zaplanowano wernisaż prac malarskich wykonanych podczas poprzednich edycji festiwalu, a o 20:00 w Kino za Rogiem Cafe zagra trio gitarzysty Jakuba Żołubaka prezentujące  klimatyczny, przestrzenny jazz z wpływami innych gatunków.

Dzień później (15 listopada) w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi legendarny wirtuoz wibrafonu i jego elektrycznej odmiany – Bernard Maseli wraz ze swoim trio Dragonflies Project, które tworzą dwie utalentowane instrumentalistki: Klaudia Wachtarczyk i Justyna Mikrut. 16 listopada, to zgodnie z tradycją festiwalu dzień dla studentów kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas koncertu „Barwy Jazzu” w Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują przygotowany przez siebie program zakończony jam session.

Na finał Mike Stern

Weekend, to czas największych wydarzeń w ramach tegorocznej edycji Rzeszów Jazz Festiwalu. 17 listopada w Teatrze Maska odbędzie się wyjątkowy koncert Tribute to Zbigniew Jakubek prezentujący muzykę zmarłego w maju b.r. wybitnego pianisty, kompozytora i pedagoga związanego z Rzeszowem. Koncert będzie połączony z premierą pośmiertnej płyty Zbigniewa Jakubka dokończonej przez jego przyjaciół na czele z Markiem Radulim. Tego wieczoru zagra zespół w składzie: Marek Raduli, Rafał Stępień, Tomasz Grabowy, Paweł Dobrowolski.

Na finał, 18 listopada w Teatrze Maska zagra największa jak dotąd gwiazda w 11 letniej historii Rzeszów Jazz Festiwal – amerykański gitarzysta Mike Stern i jego partnerka Leni Stern z zespołem. Mike Stern to absolutnie topowa postać w świecie gitary. Nagrywał i koncertował z Milesem Davisem, Brecker Brothers czy Jaco Pastoriusem. Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, uznany za jednego z najważniejszych gitarzystów wszechczasów przez magazyn Down Beat.

Bilety na płatne wydarzenia dostępne są w serwisie www.niezla-sztuka.pl oraz stacjonarnie w sklepie Niezła Sztuka (parter rzeszowskiego BWA). Bilety na koncert Jakub Żołubak Trio są również dostępne stacjonarnie w Kino za Rogiem Caffe. Bilety w cenie: 50-100 zł (na koncert Mike Sterna).

Rzeszów Jazz Festiwal 2023 – program

24 października – 18 listopada – Plaza Rzeszów –  Beata Czyżewska: Wystawa fotografii koncertowej  – Rzeszów Jazz Festiwal 2022 (wstęp wolny)

11 listopada, 19:00 – Agnieszka Grela Fedkowicz – Kościół oo Dominikanów – Zaduszki Jazzowe u Dominikanów, (wstęp wolny)

14 listopada, 18:00 – wernisaż prac malarskich powstałych podczas koncertów poprzednich edycji RJF – Rzeszowskie Piwnice, wstęp wolny

14 listopada, 20:00 – Jakub Żołubak Trio – Kino za Rogiem Cafe (koncert biletowany)

15 listopada, 20:00 – Bernard Maseli Dragonflies Project – Rzeszowskie Piwnice (koncert biletowany)

16 listopada, 20:00 – Barwy Jazzu + Jam session – Rzeszowskie Piwnice (wstęp wolny)

17 listopada, 20:00 – Premiera płyty i koncert „Tribute to Zbigniew Jakubek” (Raduli, Dobrowolski, Stępień, Grabowy) – Teatr Maska (koncert biletowany)

18 listopada, 20:00 – Mike Stern Band – Teatr Maska (koncert biletowany) – koncert dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Organizatorem Rzeszów Jazz Festiwal jest Tomasz Drachus i Stowarzyszenie Art Motive.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy