Reklama

Kultura

Czwartki Jazzowe – kontynuacja trwa. Start z Pauliną Mazepą

Alina Bosak
Dodano: 21.01.2022
59339_mazep
Share
Udostępnij
Powrót do kultowych Czwartków Jazzowych, którym Wojewódzki Dom Kultury ucieszył parę lat temu rzeszowskich melomanów, będzie kontynuowany w tym roku, a pierwszy koncert zaplanowano 27 stycznia. Wystąpi Paulina Mazepa z towarzyszeniem zespołu i kwartetu smyczkowego w projekcie „Zawołaj mnie po imieniu”.
 
Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański, Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Tomasz Stańko, Vitold Rek – to wielkie nazwiska jazzu, które gościły na afiszach „Czwartków Jazzowych” organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie w latach 1994 – 2004. W ciągu dziesięciu lat na scenie klubu Bohema w piwnicach gmachu przy ul. Okrzei zaprezentowali się najlepsi polscy i zagraniczni jazzmani, a na koncertach spotykało się całe środowisko rzeszowskich melomanów. A obok gwiazd pojawiali się młodzi muzycy, rozwijając skrzydła m.in. na tej scenie. Po przerwie cykl powrócił w 2015 r. pod nazwą „Czwartki Jazzowe – kontynuacja” i, jak zapowiada WDK, repertuar na 2022 rok już jest szykowany. 
 
Pierwszy koncert w tym roku odbędzie się 27 stycznia o godzinie 19:00 w Sali widowiskowej WDK w Rzeszowie. Z projektem „Zawołaj mnie po imieniu” wystąpi Paulina Mazepa, studentka w Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Absolwentka studiów pierwszego stopnia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (ukończyła je z wyróżnieniem) i absolwentka klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w jej rodzinnym mieście Lubaczowie. Zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo – Jazzowej w Lublinie i wyróżnienie podczas 42 Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Solowy debiut nagrała w 2019 roku. W 2020 roku w sieci pojawił się klip „Motyl” ze słowami wiersza Haliny Poświatowskiej, do którego Paulina skomponowała muzykę.
 
27 stycznia wystąpi w Rzeszowie z towarzyszeniem zespołu: Szymon Bońkowski na saksofonie, Michał Aftyka ma kontrabasie i Kacper Majewski na perkusji. Gościnnie zagra kwartet smyczkowy w składzie: Dominika Miszkurka, Natalia Zielińska, Nicola Krawiec, Konstancja Malicka. Koncert poprowadzi Elżbieta Lewicka, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie WDK w Rzeszowie.

 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy