Reklama

Kraków

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu

Źródło: krakow.pl
Dodano: 27.11.2023
Zdjęcie: krakow.pl
Zdjęcie: krakow.pl
Share
Udostępnij

Przed nami kolejna edycja lubianego przez mieszkańców, nie tylko Podgórza, wydarzenia. Podczas tegorocznych Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu, które odbędą się 2 i 3 grudnia, będzie więcej stoisk, więcej atrakcji i oczywiście ta sama ponad stuletnią wiktoriańska karuzela.

− Jak co roku nasze targi wzbogacamy o coraz większą liczbę wydarzeń towarzyszących. W tym roku będzie to bogaty program warsztatów oraz spacerów z przewodnikami, a także wyjątkowy koncert – organizatorzy targów zapraszają 2 i 3 grudnia na Rynek Podgórski.

Pomysłodawcą Podgórskich Targów Rzeczy Wyjątkowych – Made in Podgórze jest Stowarzyszenie PODGORZE.PL.

Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w 2008 roku. Początkowo targi te miały bardzo uniwersalny charakter, niedługo potem przerodziły się w typowo lokalne wydarzenie. Dzięki współpracy wyjątkowych i kreatywnych osób z lokalnymi przedsiębiorcami i władzami miasta, udało się zorganizować ciekawe wydarzenie, które doskonale wpisało się w kalendarz Podgórza.

Celem, który przyświecał organizatorom było przede wszystkim ożywienie tej dzielnicy, ale również nawiązanie do korzeni rzemieślniczych Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza. Wystawcy, którzy goszczą na targach to w większości mieszkańcy dzielnicy Podgórze, a asortyment przez nich wystawiany tworzony jest z prawdziwą pasją.

Pierwotnie kiermasz odbywał się w sezonie letnim, natomiast w ubiegłym roku targi miały typowo świąteczny charakter. Rynek Podgórski ożył, zabłysły lampki świąteczne, a w powietrzu unosiły się piękne zapachy. Organizatorzy targów zadbali o wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę. Wśród różnorodnej oferty targowej każdy mógł znaleźć coś dla siebie i swoich bliskich.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Szczegóły na profilu Facebook.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy