Reklama

Kraków

Sylwester w Krakowie – czy to już czas na planowanie?

Dodano: 04.10.2023
Fot. Canva
Fot. Canva
Share
Udostępnij

Kraków z roku na rok kwitnie w zakresie oferowanych wydarzeń kulturalnych. Chociaż w ostatnich lata rośnie moda na sylwestrowe wyjazdy poza aglomerację, w samym mieście znajdzie się wiele atrakcji na wysokim poziomie, które warto rozważyć.

Teatr, koncert, opera – co wybrać? A może klasyczna zabawa sylwestrowa z muzyką na żywo i tańcem? Wybór zależy oczywiście od preferencji. Jednak w ramach inspiracji przedstawiamy kilka ciekawie zapowiadających się wydarzeń.

Koncert w Filharmonii

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego zaprasza w Sylwestra pasjonatów na dwa niezwykłe spektakle muzyczne. 31 grudnia 2023 przy Zwierzynieckiej 1 zostaną zagrane dwa koncerty (17:30 oraz 21:00). W repertuarze znajdą się najpiękniejsze walce i polki rodziny Straussów oraz fragmenty oper i operetek m.in. Lehára. Oprócz Orkiestry Filharmonii Krakowskiej zwrócić uwagę powinni wyjątkowi wykonawcy: Alexander Humala (dyrygent), Adriana Ferfecka (sopran), Tadeusz Szlenkier (tenor) oraz Piotr Krasnowolski (prowadzenie).

Zatańcz w Teatrze!

Do klimatu lat 20’ i 30’ zaprasza Teatr Cabaret na Krakowskiej 5. Sylwester w Teatrze Cabaret to klasyczna impreza okraszona swingiem i nowoorleańskim jazzem. Organizatorzy przewidują całonocną zabawę z tańcem i ciepłymi posiłkami. Uczestników obowiązuje dress code adekwatny dla drugiej i trzeciej dekady XX wieku. To świetna opcja dla większej liczby znajomych.

A może spektakl? 

Klub Komediowy Charlie oferuje czułe połączenie komedii, dramatu i romansu osadzonego w realiach codzienności. Scenariusz spektaklu #Osiecka składa się z muzyki, fragmentów dramatów i prozy Agnieszki Osieckiej. Twórcy przenoszą widza w emocjonalną i zaskakującą podróż poprzez uczucia, charaktery, tęsknoty i marzenia. Opowieść opowiada historię młodej artystki, której marzenia kolidują z brutalną rzeczywistością. Całość skłania do refleksji nad tym, że mężczyźni i kobiety postrzegają świat w sposób diametralnie różny, co sprawia, że nigdy nie będą w stanie całkowicie zrozumieć siebie nawzajem. Dlatego też potrzeba ogromnej pracy, aby dwie osoby mogły zbudować trwałą relację.

Te drobne inspiracje na Sylwestrową noc, to dopiero początek. O pozostałych wydarzeniach dowiesz się więcej z Biznes i Styl.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy