Reklama

Kraków

Przy ul. Krakusa 7 powstaje kolejna Pracownia Młodych

Źródło: krakow.pl
Dodano: 15.02.2024
Zdjęcie: Pracownia Młodych
Zdjęcie: Pracownia Młodych
Share
Udostępnij

Do trzech działających w Krakowie Pracowni Młodych w kwietniu dołączy czwarte takie miejsce – Pracownia Młodych przy ul. Krakusa 7. Lokal jest już przygotowany, do 20 kwietnia miasto zbiera oferty na prowadzenie tej przestrzeni dla młodych mieszkańców, uczniów i studentów.

Funkcjonowanie Pracowni Młodych to element miejskiego programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków”. Pracownie pełnią funkcję przyjaznych, bezpłatnych, moderowanych miejsc spotkań dla młodzieży w wieku 13-26 lat. Młodym krakowianom, a także młodzieży uczącej się w naszym mieście dają możliwość aktywnego spędzania czasu z rówieśnikami oraz umożliwiają zaangażowanie w różne ciekawe inicjatywy.

W Krakowie działają obecnie trzy pracownie – Pracownia Młodych na Piastów 22 (os. Piastów 22), Pracownia Młodych na Kozłówce (ul. Na Kozłówce 25), Pracownia Młodych na Zachodniej (os. Ruczaj, ul. Zachodnia 7/3a). Od otwarcia wszystkie razem odnotowały prawie 15 tys. odwiedzin, co pokazuje, jak ważne i znaczące miejsce na mapie miasta odgrywają przestrzenie młodzieżowe.

– Pracownie Młodych zajmują szczególne miejsce w naszych działaniach z zakresu polityki młodzieżowej. Tworzymy przestrzenie, które na co dzień zmieniają funkcjonowanie młodych krakowian – ułatwiają je, pomagają w integrowaniu, budowaniu relacji. I to jest ich najważniejszy cel. Zapewniamy młodym ludziom bezpieczne miejsce do spędzania czasu, spotkań z rówieśnikami, odrabiania zadań i różnych aktywności, także tych zachęcających do społecznego zaangażowania – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Czwarta Pracownia Młodych powstaje przy ul. Krakusa, zostanie otwarta w kwietniu. Będzie działała w lokalu należącym do miasta, o powierzchni 120 m2. Będzie wyposażona między innymi w laptopy, tablice multimedialne, telewizor, rzutnik, sprzęt fotograficzny, stół bilardowy, biblioteczkę książek młodzieżowych. Nie zabraknie oczywiście wygodnych miejsc do siedzenia. Miejsce umożliwi młodym ludziom naukę, uczestnictwo w kulturze czy aktywność społeczną i obywatelską.

Młodzi ludzie przy Krakusa 7 będą mogli korzystać nie tylko z dużej, otwartej przestrzeni, ale także z kuchni, łazienki dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz kilku mniejszych pokoi. Podobnie jak inne Pracownie Młodych, punkt w Podgórzu będzie otwarty codziennie od godz. 13.00–20.00 oraz w dwie soboty w miesiącu.

Aktualnie trwa skierowany do organizacji pozarządowych konkurs na prowadzenie Pracowni Młodych na Krakusa. Oferty można przesyłać do 20 lutego. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ngo.krakow.pl.

Ofertę krakowskich Pracowni Młodych można znaleźć na ich profilach w mediach społecznościowych oraz na stronie Młody Kraków.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy