Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie 08-10.12 – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 08.12.2023
Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Share
Udostępnij

Nadchodzi mroźny weekend w Krakowie, ale nie ma powodu, by siedzieć w domu – warto wybrać się na magiczny targ świąteczny, gdzie można poczuć atmosferę Bożego Narodzenia, degustować pyszności i znaleźć wyjątkowe prezenty. A co jeszcze będzie się działo?

Aby cieszyć się zimowym urokiem miasta, proponujemy korzystanie z lodowisk, gdzie można wspólnie jeździć na łyżwach i delektować się zimowymi radościami. Poza tym sprawdźcie, gdzie wybrać się na sanki czy tor curlingowy!


Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

4 grudnia krakowski plac Wolnica przemienił się w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Kazimierz. Targi trwają do 17 grudnia.

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie to dziewięć dni mocnych artystycznych wrażeń, prawdziwy dialog twórców różnych pokoleń, rodowodów i światopoglądów. To ponad 20 przedstawień z Polski i zagranicy, w tym siedem w konkursie głównym Inferno, wyłonionych przez pięcioosobowe grono selekcjonerów. Festiwal odbywa się w dniach 8-16 grudnia.

24. Festiwal Filmu Niemego w Kinie Pod Baranami

7 grudnia, rozpoczął się Festiwal Filmu Niemego – najstarszy w Polsce przegląd filmów niemych, prezentowanych z towarzyszeniem muzyki na żywo. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Z dalekiej północy”. Program prezentuje niemą kinematografią skandynawską oraz wybitnych twórców kina, wywodzących się z krajów Północy. Wydarzenie, organizowane przez Fundację Dla Kina oraz Kino Pod Baranami, potrwa do 10 grudnia.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro powracają

Po sukcesie krakowskich rund Mistrzostw Świata w latach 2016, 2017, 2018, 2019 i 2022 najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do Krakowa. Już jutro, 9 grudnia oczy wszystkich entuzjastów SuperEnduro skupią się na TAURON Arenie Kraków, która ponownie rozbrzmi warkotem silników światowej czołówki riderów.

Spotkajmy się wokół szopki!

W witrynach sklepów, hoteli, restauracji, galeriach handlowych, a także w odpowiednio podświetlonych, wolno stojących gablotach – w tym roku blisko 40 szopek stanęło w przestrzeni miejskiej Krakowa. Z pomocą darmowego spacerownika można oglądać je we własnym rytmie, a zorganizowane spacery dostarczą dodatkowych opowieści o wybranych bajkowych konstrukcjach. Szopki możemy podziwiać już od dzisiaj.

Zimowe spacery w parku rzecznym Drwinka

Park rzeczny Drwinka to bardzo ciekawe przyrodniczo miejsce, które nawet zimą da się lubić. Szczególnie warto odwiedzić tę przestrzeń podczas spacerów badawczych. Terminy spacerów: piątek, 8 grudnia – w trakcie prezentacji w Centrum Kultury Podgórza – klub „Piaskownica” dowiemy się jakie ssaki zamieszkują park rzeczny Drwinka, sobota, 9 grudnia – pod okiem teriologa (specjalisty od ssaków) będziemy mogli bliżej przyjrzeć się napotkanym tropom i śladom, niedziela, 10 grudnia – zobaczymy co słychać u ptaków zimujących w mieście.

Odkryj Kraków z Kołem Grodzkim PTTK

Drugi weekend grudnia z 52. sezonem akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Kolejny raz zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Koła Grodzkiego PTTK – wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie.

Chór Męski Cantores Sancti Nicolai w Willi Decjusza

W najbliższą niedzielę 10 grudnia, o godz. 17.00 w Willi Decjusza odbędzie się koncert Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Chór wykonuje zróżnicowany repertuar – poczynając od dzieł kompozytorów renesansowych i barokowych, poprzez kompozycje mistrzów romantyzmu, jak S. Moniuszko czy A. Bruckner, aż po utwory kompozytorów współczesnych – S. Rachmaninow, J. Świder, F. Biebl, H.J. Botor, O. Sznicar, P. Jańczak.

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne

W ramach cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne, zapraszamy na niezwykły koncertAve Maria”, który odbędzie się już jutro, 9 grudnia o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bohaterów Września 33. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

„Nadzieja, która nie gaśnie…” – międzynarodowy wieczór kolęd

Przed nami XV edycja Międzynarodowego Wieczoru Kolęd. Już 10 grudnia w Auditorium Maximum odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Nadzieja, która nie gaśnie…”. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Thesaurus z Mikołajem

Muzeum Krakowa zaprasza na święto swojego oddziału Thesaurus Cracoviensis. Przez dwa dni, 8 i 9 grudnia, w Centrum Interpretacji Artefaktów przy ul. Księcia Józefa 337 na dużych i małych czekają wyjątkowe, świąteczne warsztaty.

Turniej tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego

W dniach 8-10 grudnia zapraszamy wszystkich tancerzy i miłośników tańca do Hali 100-lecia KS Cracovia oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”. W tym roku, po raz 50. odbywa się tam największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

Betlejemskie Światełko Pokoju dotrze do Krakowa

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawita do Krakowa. W niedzielę, 10 grudnia, harcerze z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego podzielą się nim z mieszkańcami naszego miasta. „Czyńmy pokój” – to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Biegaj w Krakowie! 9 grudnia trening przy Błoniach, a 13 grudnia zajęcia halowe

Już jutro, 9 grudnia zapraszamy na zajęcia z cyklu „Biegaj w Krakowie!” dla dorosłych. Spotykamy się tradycyjnie przy Błoniach Krakowskich – zbiórka o godz. 10.00 przed Sklepem Biegacza zlokalizowanym w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia. Z kolei w środę, 13 grudnia o godz. 18.30 odbędzie się dodatkowy trening w hali lekkoatletycznej AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b.

Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży

Klub Sportowy Cracovia 1906 zaprasza dzieci i młodzież od 7. roku życia do udziału w Otwartym Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia o godz. 10.00.

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia do

  • Apteki Designu
  • Nowohuckiego Centrum Kultury
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy