Reklama

Kraków

Weekend 02-04.02 w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 02.02.2024
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

W Krakowie nadchodzący weekend obfituje w różne wydarzenia. Festiwal Opera Rara Kraków, już po raz szesnasty, przyniesie szansę usłyszenia nieznanych i rzadko wykonywanych utworów operowych. Ponadto przed nami premiery teatralne, warsztaty dla dzieci i młodzieży czy trening biegowy. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Festiwal Opera Rara Kraków

Festiwal, który potrwa do 18 lutego, rozpoczną pokazy „Solaris” (koprodukcja z Narodowym Starym Teatrem) Karola Nepelskiego. Utwór oparty jest na słynnej powieści Stanisława Lema opowiadającej o załodze stacji kosmicznej badającej tajemniczą planetę Solaris, której ocean wykazuje cechy inteligencji i zdolność do materializacji głęboko ukrytych wspomnień i emocji członków załogi. W operowym ujęciu Karola Nepelskiego „Solaris” łączy w sobie trzy warstwy: wykonanie aktorskie, partię orkiestry oraz warstwę elektroniczną. Reżyserem spektaklu będzie Waldemar Raźniak. Wydarzenie trwa do 18 lutego.

Premiera czasopisma „Zgniatacz – nowohuckie studia naukowe”

3 lutego o godz. 17.00 w głównej siedzibie Ośrodka Kultury Norwida, odbędzie się premiera czasopisma „Zgniatacz – nowohuckie studia naukowe”. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z autorami i autorkami artykułów opublikowanych w pierwszym numerze, którą poprowadzą Jarosław Klaś oraz Wojciech Paduchowski.

Teatr Variété zaprasza na „Premierę, która poszła nie tak”

Premiera, która poszła nie tak” w reżyserii Janusza Szydłowskiego to nowy spektakl w repertuarze Krakowskiego Teatru Variété. Serię komicznych pomyłek na scenie przy ul. Grzegórzeckiej widzowie będą mogli oglądać od 3 lutego.

„Zaproszenie” w Łaźni Nowej

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na nowy spektakl w repertuarze. „Zaproszenie” – to autorski projekt Anny Karasińskiej. Artystka zaprosiła do współpracy między innymi osoby niezwiązane zawodowo z teatrem. Dzięki temu sceniczne spotkanie z drugim człowiekiem zyskuje zaskakującą świeżość, odbywając się z pominięciem teatralnej konwencji. Jej autorska metoda pracy skupia się na doświadczeniu obecności tu i teraz. Dopiero w relacji z publicznością praca zostaje dopełniona. Premiera już dziś, kolejne spektakle w sobotę i niedzielę o godz. 19.00.

Spotkanie z Calineczką w TIM-ie

W najbliższą niedzielę, 4 lutego o godz. 12.00 na Scenie Kolorowej Teatralnego Instytutu Młodych Teatru Ludowego zobaczymy jedną z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena – „Calineczkę”. Po spektaklu widzowie będą mogli osobiście spotkać się z Calineczką i skorzystać z oferty nowo otwartej kawiarni.

Niedziele w Teatrze KTO są dla dzieci

O godz. 12.00 na deskach KTO pojawi się Pjoter, który przy akompaniamencie swojego magicznego Dźwiękomatu, przeniesie nas w świat „Spóźnionej Opowieści Wigilijnej”. O godz. 13.15 wszystkie dzieci zostaną zaproszone na warsztaty twórcze do spektaklu. Poprowadzi je edukatorka Anna Kwiatkowska.

„Drążenie miasta. Wschód”, czyli święto Rynku Podziemnego

Sobota, 3 lutego, godz. 11.00: Warsztaty malowania ikon na szkle. Inspiracją będzie huculska sztuka ludowa. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych, bilety dostępne są online.

Luty w Aptece Designu

2 lutego, w godz. 17.00–22.00 – Jak zrobić gazetę? Premiera trzeciego numeru kwartalnika „Prototyp”. Z okazji wydania trzeciego numeru „Prototypu”, w ramach interaktywnego performance’u, redakcja kwartalnika z udziałem widowni przeprowadzi cały proces tworzenia gazety od zbierania tekstów i grafik, przez skład i druk, aż po szycie i bigowanie. Wstęp wolny. 3–4 lutego, w godz. 12.00–16.00 – „Jak to działa?”. Wystawa ruchomych zabawek w pracowni Muzeum Zabawek. Muzeum po raz pierwszy zaprezentuje wystawę zabawek mechanicznych, czyli takich, które samodzielnie się poruszają, grają, podskakują i wykonują różne czynności.

Biegaj w Krakowie! W sobotę kolejny trening przy Błoniach

W najbliższą sobotę, 3 lutego zapraszamy na kolejne bezpłatne zajęcia dla dorosłych, organizowane w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się przy Błoniach Krakowskich – zbiórka o godz. 10.00 przed Sklepem Biegacza zlokalizowanym w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy