Kraków

Tanium Poland – wsparcie w cyberbezpieczeństwie

Źródło: Krakow Technology Park
Dodano: 20.02.2024
image_processing20240131-788688-mcs5yh_edited-Resizer-_750Q75
Share
Udostępnij

W Krakowie powstanie Centrum Doskonałości firmy Tanium, dostawcy usług z zakresu cyberbezpieczeństwa i zarządzania systemami. Firma skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji inwestując w regionie i zatrudniając lokalnych specjalistów.

Tanium, gracz liczący się na rynku Zintegrowanego Zarządzania Punktami Końcowymi (XEM), stworzy w Krakowie Centrum Doskonałości, by lepiej obsługiwać klientów z całego świata, pozyskiwać najbardziej utalentowane osoby w regionie i realizować swoją wizję Autonomicznego Zarządzania Punktami Końcowymi (AEM) – zapowiadają przedstawiciele firmy.

Tanium tworzy/oferuje platformę do obsługi złożonych środowisk informatycznych, którą specjaliści wybierają ze względu na zdolność łączenia w jednym miejscu działań IT oraz zarządzania zespołami ds. bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym. Zabezpiecza ona ponad 33 miliony końcowych punktów na całym świecie, co czyni ją platformą referencyjną w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego.

W dobie sztucznej inteligencji, która odgrywa istotną rolę w przemianach wielu branż, Tanium nadal pozostaje liderem. Wykorzystuje możliwości chmury i sztucznej inteligencji do prowadzenia przełomowych, innowacyjnych działań, zdobywania specjalistycznej wiedzy, skracania czasu koniecznego do osiągnięcia korzyści, osiągania efektywności operacyjnej oraz zwiększania produktywności.

Otwarcie nowego Centrum Doskonałości to kluczowy krok, który umocni pozycję Tanium jako pierwszego na rynku oferenta AEM, co umożliwi przyciąganie najbardziej utalentowanych specjalistów z branży. Wszystko to ma na celu wsparcie użytkowników, którzy chcą zminimalizować ryzyko i eliminować incydenty jeszcze przed wystąpieniem szkód. To osiągnięcie możliwe jest dzięki sprawnemu łączeniu danych w czasie rzeczywistym oraz współdziałaniem z sztuczną inteligencją.

W kolejnych pięciu latach firma planuje inwestycje w Polsce i poszerzanie swojego lokalnego zespołu o kolejnych specjalistów, aby wspierać rozwój produktu i realizować ścieżkę rozwoju AEM.

Inwestycja firmy Tanium jest istotna z kliku względów. Tanium zajmuje się trudnym i bardzo aktualnym tematem cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo tworząc w Krakowie Centrum Doskonałości (Center of Excellence) daje możliwość rozwoju ważnych kompetencji dla małopolskich specjalistów IT. Cieszymy się wprowadzając do ekosystemu Polskiej Strefy Inwestycji w naszym regionie tego typu możliwości współpracy i wsparcia innych firm.

Justyna Czyszek, wicedyrektor działu obsługi inwestora w KPT

Decyzja o wsparciu dla firmy Tanium została wydana pod koniec grudnia 2023 roku, zakończenie inwestycji planowane jest na 2029 rok.

CZYTAJ TAKŻE: PETMEX rozpoczyna produkcję karmy. Nowa inwestycja w Małopolsce

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy