Reklama

Kraków

PETMEX rozpoczyna produkcję karmy. Nowa inwestycja w Małopolsce

media.kpt.krakow.pl / SŁ
Dodano: 10.02.2024
Fot. media.kpt.krakow.pl
Fot. media.kpt.krakow.pl
Share
Udostępnij

Firma PETMEX Company sp. z o.o. zbuduje nowy zakład przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji w Polance, w gminie Myślenice. To już czwarta decyzja o wsparciu dla tej firmy!

PETMEX po raz czwarty skorzysta z możliwości jakie daje program Polska Strefa Inwestycji i zbuduje nowy zakład, gdzie produkowana będzie mokra karma dla psów i kotów. Zmodernizowane zostaną także istniejące magazyny i hale produkcyjne oraz zakupione nowoczesne maszyny i urządzenia. Planowane nakłady to ponad 28 milionów złotych, powstanie także 10 nowych miejsc pracy.

Petmex Company Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się firmą. W naszym działaniu stawiamy na współpracę ze sprawdzonymi, wiarygodnymi partnerami. Jednym z nich jest Krakowski Park Technologiczny. Od 2019 roku dzięki wydanym przez KPT w ramach Polskiej Strefie Inwestycji decyzjom o wsparciu rozwijamy nasz potencjał produkcyjny i technologiczny i budujemy silną pozycję rynkową. Pomoc publiczna w postaci ulgi w podatku dochodowym od osób prawnych pozwala inwestować te środki w celu wprowadzania nowych produktów, marek i pozyskiwania nowych rynków sprzedaży, w tym głównie rynków międzynarodowych. Otrzymane w ten sposób wsparcie jest dla firm takich jak nasza bardzo potrzebne – mówi Dariusz Pierzak, dyrektor finansowy PETMEX Company sp. z o.o.

Firma to producent żywności dla zwierząt. Od 2015 roku firma dynamicznie się rozwija, stale poszerzając ofertę produktową i inwestując w kolejne linie produkcyjne. PETMEX jest obecny również na wielu rynkach Europy, zyskując coraz większy udział w segmencie produktów dla zwierząt.

Obecnie PETMEX zatrudnia 130 pracowników. Flagowym produktem Spółki pozostają gryzaki przeznaczone dla kotów i psów różnej wielkości, produkowane obecnie z takich rodzajów surowca jak: wieprzowina, wołowina, ryby, króliki, baranina, drób, dziczyzna i konina. Firma działa także na europejskich rynkach międzynarodowych. Bardzo ważnym kierunkiem rozwoju, na którym Spółka obecnie się koncentruje, jest rynek krajów Ameryki Północnej.

Dzięki projektom w Polskiej Strefy Inwestycji firma uzyskała w sumie cztery decyzje o wsparciu, na łączną kwotę 55 milionów złotych.

To setna decyzja wydana od kiedy zarządzam Krakowskim Parkiem Technologicznym. Bardzo cieszę się, że trafia do przedsiębiorcy, który po raz czwarty korzysta z ulgi podatkowej w ramach PSI. PETMEX w tym okresie rozwinął się z małej firmy, do średniej wielkości przedsiębiorstwa! Dzięki PSI, przedsiębiorcy jak PETMEX mogą korzystać z ulg podatkowych, co stymuluje inwestycje, rozwój infrastruktury, a także tworzenie nowych miejsc pracy. W przypadku PETMEX widzimy, jak skuteczność PSI przekłada się na konkretny sukces przedsiębiorstwa. Serdecznie gratuluję takiego rozwoju! Setna decyzja jest też dla mnie okazją do podsumowania tego ponad półtorarocznego okresu (22.05.22-31.01.24). Suma nakładów inwestycyjnych wyniosła w tym czasie blisko 3,5 miliarda złotych, powstało ponad 1400 nowych miejsc pracy. Inwestycje były realizowane w 47 małopolskich gminach. Serdecznie dziękuję zespołowi KPT za wysiłek włożony we współpracę z przedsiębiorcami, dzięki któremu miałem okazję uczestniczyć w tak dynamicznym okresie rozwoju spółki i regionu – mówi Tadeusz Zaremba, prezes zarządu KPT

Największe inwestycje z tego okresu to:

  • Velvet Care sp. z o.o., Klucze, 14 czerwca 2023 r., 363 500 000 zł
  • Valeo Autosystemy sp. z o.o., Skawina, 23.11.2022 r., 224 360 000 zł
  • Tymbark-MWS sp. z o.o., Tymbark, 25.01.2023 r., 185 000 000 zł
  • EUROCLEAR SA/NV Spółka Akcyjna – Oddział w Polsce, Kraków, 10.05.2023 r., 154 067 982,23 zł
  • L&T Technology Services sp. z o.o., Kraków, 24.05.2023 r., 150 544 800,00 zł
  • Grupa Azoty S.A., 03.08.2022 r., Tarnów, 03.08.2022 r., 149 937 341,00 zł
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy