Reklama

Kraków

Przetarg na operatora parkingu przy Krakowskim Centrum Muzyki

bip.krakow.pl / SŁ
Dodano: 10.10.2023
Fot. Canva
Fot. Canva
Share
Udostępnij

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa 9 października ogłosiła kolejny przetarg. Tym razem dotyczy on obsługi parkingu samochodowego przy Krakowskim Centrum Muzyki na ul. Piastowskiej.

Parking przy Piastowskiej 18 pomieści 195 samochodów na 3 kondygnacjach oraz dodatkowe 22 pojazdy na zewnątrz budynku. Znajdują się w nim także miejsca na rowery, dokładnie dwa dziewięciomiejscowe stojaki. Według zapowiedzi w przyszłości pojawi się więcej przestrzeni dla cyklistów. Jednak nie tylko objętość stanowi o wyjątkowości budynku. Zarówno dach, jak i elewacja mają być zagospodarowane zielenią. Wykorzystane zostaną do tego winobluszcz oraz bluszcz pospolity.

W przetargu przyjęto dwa kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty. Pierwszym jest czynsz podstawowy, czyli miesięczny czynsz netto z tytułu najmu. Wywoławcza kwota wynosi 39 600 zł i nie może być niższa. Każda oferta poniżej tej kwoty zostanie odrzucona. Jednocześnie oferty będą odnosić się do siebie nawzajem, nie do wartości wywoławczej. Pierwsze kryterium ma wagę 75%, a punkty przyznane w jego ramach zostaną obliczone przez podzielenie wysokości czynszu netto zaoferowanej w badanej ofercie przez wysokość najwyższego czynszu zaoferowanego spośród wszystkich ofert.

Drugie kryterium to czynsz zmienny, czyli oferowany procent rocznego przychodu netto wybranego operatora. Model obliczania jest taki sam, jak w przypadku kryterium pierwszego, jednak waga tego kryterium wynosi 25%.

Oczywiście, oferty finansowe to nie wszystko. Podmioty zgłaszające się do przetargu musi złożyć stosowne oświadczenie stanowiące dowód na posiadanie właściwego potencjału i zdolności do wykonywania działalności zarządzania parkingami. 

Podstawowy Okres Umowy zawarty w projekcie dokumentu jest określony i kończy się 31 grudnia 2043 roku. Zwycięzca przetargu zagwarantuje sobie więc dzierżawę na przynajmniej 10 lat.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy