Reklama

Kraj

Wielkopolskie: ustalono okoliczności wypadku, w wyniku którego czteroletnia dziewczynka wpadła do kotła z gorącą zupą

Ewa Bąkowska/PAP
Dodano: 16.03.2024
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

Policja wstępnie ustaliła okoliczności wypadku, w wyniku którego czteroletnia dziewczynka wpadła do kotła z gorącą zupą – przekazała w sobotę PAP oficer prasowa gostyńskiej policji podkom. Monika Curyk.
Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek po godz. 15 w jednej z restauracji w miejscowości Pępowo k. Gostynia. Służby ratunkowe zawiadomiono, że dziecko wpadło do kotła z gorącą zupą.

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR z Zielonej Góry, który przetransportował dziecko do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wlkp.

Policja w Gostyniu o sprawie dowiedziała się dopiero w sobotę, ponieważ nikt nie zgłosił zdarzenia. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą w celu ustalenia okoliczności.

„Okazało się, że córka właściciela lokalu wbiegła na teren kuchni restauracji i wpadła do kotła z gorąca zupą. Ten kocioł został na chwilę odstawiony na ziemię” – powiedziała rzeczniczka.

Lekarze poinformowali policję, że dziewczynka doznała poparzeń II i III stopnia, które zajmują 40 procent powierzchni ciała.

Według wstępnych ustaleń był to nieszczęśliwy wypadek.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy