Reklama

Kraj

Wielichowska na wysłuchaniu publicznym: proszę o wyciszenie emocji

Anita Karwowska, Paulina Kurek / PAP
Dodano: 16.05.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 16.05.2024. Przewodnicząca komisji, posłanka KO Dorota Łoboda (3L) i jej zastępczynie: posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska (4L), posłanka Konfederacji Karina Bosak (L), posłanka Polska2050-TD Ewa Szymanowska (2L), posłanka Trzeciej Drogi Urszula Nowogórska (3P), wicemarszałkini Sejmu Monika Wielichowska (2P) na posiedzeniu sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży, w Sejmie w Warszawie, 16 bm. Przedmiotem obrad będzie wysłuchanie publiczne w sprawie projektów dotyczących aborcji. (ad) PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka Warszawa, 16.05.2024. Przewodnicząca komisji, posłanka KO Dorota Łoboda (3L) i jej zastępczynie: posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska (4L), posłanka Konfederacji Karina Bosak (L), posłanka Polska2050-TD Ewa Szymanowska (2L), posłanka Trzeciej Drogi Urszula Nowogórska (3P), wicemarszałkini Sejmu Monika Wielichowska (2P) na posiedzeniu sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży, w Sejmie w Warszawie, 16 bm. Przedmiotem obrad będzie wysłuchanie publiczne w sprawie projektów dotyczących aborcji. (ad) PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

“Bardzo proszę o wyciszenie emocji, bo czasami emocje nie są dobrym towarzyszem do dobrej rozmowy” – powiedziała w czwartek w Sejmie na otwarcie wysłuchania publicznego projektów o przerywaniu ciąży wicemarszałkini Sejmu Monika Wielichowska (KO).

Po powitaniu gości Wielichowska powiedziała, że “wysłuchanie publiczne jest bardzo ważnym elementem bezpośredniego udziału obywatelek i obywateli w stanowieniu prawa” i że liczy na merytoryczną dyskusję.

“Bardzo proszę o wyciszenie emocji, bo czasami emocje nie są dobrym towarzyszem do dobrej rozmowy” – zaapelowała do zebranych w Sali Kolumnowej.

Do udziału w rozpoczętym po godz. 10.00 wysłuchaniu zgłosiło się 30 organizacji i 307 osób. Przewodnicząca Komisji Nadzwyczajnej do Rozpatrzenia Projektów Ustaw Dotyczących Prawa do Przerywania Ciąży Dorota Łoboda zaapelowała do uczestników o przestrzeganie limitu czasu. Organizacje mają cztery minuty na przedstawienie stanowiska. Na wypowiedzi indywidualne przewidziano po dwie minuty.

“Zgłosiło się bardzo wiele osób i organizacji. Z szacunku dla tych, którzy będą czekali, bardzo proszę o przestrzeganie tego czasu” – powiedziała Dorota Łoboda. Czas dla każdego wystąpienia będzie wyświetlany na monitorze.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy