Reklama

Kraj

W czwartek szczyt rolniczy w Centrum Dialog w Warszawie

Aneta Oksiuta /PAP
Dodano: 28.02.2024
Fot. PAP/Albert Zawada
Warszawa, 28.02.2024. Premier RP Donald Tusk podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Norwegii Jonasem Gahrem Storem, po spotkaniu w KPRM w Warszawie, 28 bm. (mr) PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada Warszawa, 28.02.2024. Premier RP Donald Tusk podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Norwegii Jonasem Gahrem Storem, po spotkaniu w KPRM w Warszawie, 28 bm. (mr) PAP/Albert Zawada
Share
Udostępnij

Na czwartek zwołałem szczyt rolniczy w Centrum Dialog w Warszawie; spotkam się z liderami wszystkich protestujących grup – zapowiedział w środę premier Donald Tusk. Dodał, że pierwsza transza środków z KPO powinna być wypłacona rolnikom w najbliższych dniach, może nawet jutro; to 6 mld euro.

“Na jutro zwołałem szczyt rolniczy w Warszawie. Jutro o godz. 14 w Centrum Dialog spotkam się z liderami wszystkich protestujących grup” – powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Jednocześnie poinformował, że odblokowane środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), z tzw. Recovery and Resilience Facility, mają służyć polskim rolnikom i producentom żywności.

“Już pierwsza transza, która powinna być wypłacona – może nawet jutro, na pewno w najbliższych dniach – to jest 6 mld euro, ale prawie 1,5 mld euro powinno trafić do drobnych producentów żywności w Polsce, do drobnych firm i gospodarstw” – powiedział szef rządu.

Czytaj także: Hołownia po spotkaniu z rolnikami: dobrze by było zorganizować w Sejmie rodzaj “okrągłego stołu”

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy