Reklama

Kraj

Tusk o zachowaniu m.in. Czarnka: to nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji

from/ mrr/ PAP
Dodano: 19.05.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 15.05.2024. Premier Donald Tusk podczas spotkania z kombatantami w związku z 80. rocznicą bitwy o Monte Cassino, 15 bm. w siedzibie KPRM w Warszawie. (jm) PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak Warszawa, 15.05.2024. Premier Donald Tusk podczas spotkania z kombatantami w związku z 80. rocznicą bitwy o Monte Cassino, 15 bm. w siedzibie KPRM w Warszawie. (jm) PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

To nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji – napisał w niedzielę na platformie X premier Donald Tusk, odnosząc się m.in. do zachowania posła PiS Przemysława Czarnka, który w niedzielę w Polsat News nazwał europosła Roberta Biedronia “zdegenerowanym człowiekiem”.

W niedzielnym programie “Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News poseł PiS Przemysław Czarnek nazwał Biedronia “zdegenerowanym człowiekiem”. Biedroń zarzucił Czarnkowi, że stoi za nim “ideologia nienawiści”. Wiceszef MON Paweł Zalewski (TD) wezwał Czarnka do przeprosin, a następnie opuścił studio.

We wtorek w Polsat News poseł PiS Waldemar Buda, zwracając się do wiceministra sprawiedliwości Krzysztofa Śmiszka, prywatnie partnera Biedronia, powiedział: “Ja potwierdzam, że pan Śmiszek wie, co mówi, bo mąż czy żona, pan Biedroń, głosował za paktem migracyjnym”. Odpowiedział mu na to polityk Lewicy: “Jest pan po prostu kretynem, homofobem i nie powinien pan występować w przestrzeni publicznej”.

Do obu sytuacji odniósł się w niedzielę na platformie X premier Donald Tusk. “Kiedy oglądam barbarzyńców w rodzaju Czarnka i Budy po chamsku poniżających swoich rozmówców, widzę jak głęboka i zasadnicza jest w dzisiejszej Polsce konfrontacja między Wschodem a Zachodem. To nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji” – ocenił szef rządu.

Na wpis Tuska odpowiedział Czarnek. “Drogi Panie, barbarzyńcy, to ci którzy wraz z Merkel sprzyjali przez lata polityce Putina, ściągali do Europy miliony nielegalnych migrantów, okradali Polaków na setki miliardy złotych płynących strumieniami do mafii VAT-owskich, drwili z polskich służb broniących wschodniej granicy. To ci chwaleni przez Łukaszenkę bezpośrednio po przejęciu władzy. Niech Pan zgadnie kto to taki i nie robi z siebie klauna” – napisał polityk PiS.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy