Reklama

Kraj

Tusk: nadchodzące wybory do PE jednymi z najważniejszych w historii Polski powojennej

PAP
Dodano: 24.04.2024
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Nadchodzące wybory są jednymi z najważniejszych w historii Polski powojennej, mimo że są to wybory do Europarlamentu, a więc wydawałoby się, że miejsca i spraw, które są dość odległe od codziennego życia – powiedział premier Donald Tusk w środę podczas Rady Krajowej PO.

W środę po godz. 14 rozpoczęła się Rada Krajowa PO, która ma zatwierdzić listy KO do Parlamentu Europejskiego.

Podczas wystąpienia lider Platformy mówił, że dzięki wielkiemu zrywowi Polek i Polaków, który miał miejsce w wyborach 15 października ubiegłego roku, dokonały się w naszym kraju “wielkie rzeczy”. Przekonywał również, jak ważne są nadchodzące wybory.

“Te wybory, nie każdy w to może uwierzy, nie do każdego jeszcze to dociera, ale te wybory są jednymi z najważniejszych w historii Polski powojennej, mimo że są to wybory do Europarlamentu, więc wydawałoby się, że do miejsca i do spraw, które są dość odległe od codziennego życia” – podkreślił Tusk.

“Nigdy te sprawy, które będą się rozstrzygały, także w PE, w całej Europie, we wszystkich europejskich stolicach, nigdy nie były tak ważne i nigdy nie miały tak radykalnego wpływu na nasze codzienne życie, jak właśnie teraz, w czasie wojny, zagrożeń, o jakich Europa nie myślała jeszcze kilka lat temu” – dodał. 

Czytaj również:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy